חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: אקסיטרה - הסכמי השקעה ורישיון עם חברת Haisco

Haisco תשקיע באקסיטרה סך של 6 מיליון דולר לפי שווי של 42 מיליון דולא לפני הכסף

מערכת ספונסר 31/03/2019 11:57

א+א-

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מתכבדת להודיע כי eXIthera Pharmaceuticals, Inc, עדכנה כי התקשרה עם חברת Sichuan Haisco Pharmaceutical Co., Ltd במערכת הסכמים, לפיהם תשקיע Haisco ב-eXIthera סך של 6 מיליון דולר לפי שווי של 42 מיליון דולר לפני הכסף. לאחר השלמת ההשקעה, תחזיק החברה ב-eXIthera בכ-45%.

בנוסף, Haisco תקבל רישיון בלעדי לפתח, לייצר, לשווק ולמסחר את התרופה EP-7041 במתן תוך ורידי בסין בתמורה לתשלום תמלוגים על בסיס מכירות עתידיות, וכן תישא בכל עלויות הפיתוח, הייצור, ורישום התרופה לשיווק ולמסחור בסין.

eXIthera עוסקת בפיתוח תרופות נוגדות קרישה (anti-thrombotic agent), המתבססות על עיכוב חלבון הקרישה XIa. מנגנון פעולה זה צפוי להקטין את שיעור תופעות הלוואי הדימומיות המאפיינות תרופות נוגדות קרישה קיימות. eXIthera סיימה ניסוי Phase I שבו נמצא כי התרופה בטוחה, הביאה להארכת aPTT,  מדד הקרישה הרלבנטי, בצורה פרופורציונלית לעליית המינון ועם התחלה וסיום מהירים של אפקט זה.

Haisco הינה חברה סינית ציבורית הנסחרת בבורסת שנג’ן (SHE:002653) לפי שווי שוק נוכחי של כ- 1.8 מיליארד דולר. Haisco מתמקדת בפיתוח של תרופות חדשות והינה בעלת יכולות שיווק ומכירות של תכשירים רפואיים. מוצריה שלHaisco  נמכרים ליותר מ-3,000 בתי חולים ברחבי סין, עם סך מכירות של יותר מ- 500 מיליון דולר בשנה.

יצון כי השלמת העסקה מותנית בהתקיימות תנאים מתלים מסוימים הקבועים בהסכמים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה