מזרחי טפחות מסכמת את 2018 עם עליה בהכנסות וירידה ברווחים

רווחי הבנק הסתכמו ב-1.2 מיליארד ₪; ההפרשה בגין החקירה בארה"ב הסתכמה ב-546 מיליון ₪

חדשות ספונסר 28/03/2019 10:10

א+א-

בנק מזרחי מפרסם היום את הדו"חות לרבעון הרביעי של 2018 ולשנה כולה ומדווח על עליה בהכנסות הבנק שהסתכמו ב-7 מיליארד ₪, עליה של כ-18% לעומת התקופה המקבילה. הכנסות הבנק מריבית נטו הסתכמו ב-4.9 מיליארד ₪, עלייה של 13% מהתקופה המקבילה.

 

הרווח הנקי של הבנק הגיע ל-1.2 מיליארד ₪, ירידה של כ-10% לעומת התקופה המקבילה הנובעת מהפרשה שביצע הבנק בעקבות חקירת המס בארה"ב בסך של 546 מיליון ₪, וכן הגידול בהוצאות התפעוליות של הבנק. ברבעון הרביעי של 208 הסתכם הרווח הנקי ב-121 מיליון ₪.

 

התשואה על ההון הסתכמה ב-8.5%, ההכנסות מריבית וכן ההכנסות שאינן מריבית עלו בשיעורים דומים של כ-18% כל אחת.

 

ההפרשה בעקבות חקירת המס בארה"ב הביאה את הבנק להחלטה כי לא יחלק דיבידנד בגין הרבעון הרביעי, לאור הסכום הנדרש לבנק לסיום החקירה בארה"ב. 

 

אמש שלחה המפקחת הבנקים מכתב לבנק ובו היא דורשת עם תום החקירה, ועל רקע ההסדר שעליו חתם הבנק והנזק שנגרם לו, לבצע תהליך מוסדר ומעמיק של בחינה והפקת לקחים. בר דרשה מהדירקטוריון למנות ועדה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס, אשר תבחן את התהליכים הניהוליים ותהליכי הבקרה שאפשרו את העברות והמעשים בשנים 2002-2012.

 

אלדד פרשר מנכ"ל מזרחי טפחות: "2018 התאפיינה בהמשך תנופת הצמיחה וההתרחבות של הבנק במקביל לחתימה על הסדר עם משרד המשפטים בארצות הברית. המשך תנופת הצמיחה וההתרחבות, במגוון תחומי הפעילות, מהווה הוכחה נוספת לעוצמתו של הבנק ולמחויבותם יוצאת הדופן של אלפי עובדיו ומנהליו."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה