חדשות שוק ההון

שיכון ובינוי: הרווח הנקי ב-2018 זינק ב-114%

מנכ"ל החברה משה לחמני מסיים את תפקידו; החברה אישרה תוכנית רכישת אג"ח ב-100 מיליון ₪

חדשות ספונסר 27/03/2019 11:20

א+א-

חברת שיכון ובינוי מפרסמת היום את הדו"חות הכספיים לשנת 2018 ולרבעון הרביעי ומדווחת על הכנסות של כ-6.3 מיליארד ₪ בשנת 2018. ברבעון הרביעי הסתכמו ההכנסות ב-2.1 מיליארד ₪, עלייה של כ-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. את העלייה בהכנסות מסבירים בחברה כתוצאה מגידול ביזמות הנדל"ן בחו"ל ושיפור בהכנסות חטיבת האנרגיה.

 

הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-560 מיליון ₪, זינוק של 114% לעומת התקופה המקבילה אשתקד וה-EBIDTA הגיעה ל-1.14 מיליארד ₪. השיפור ברווח מגיע אחרי שהחברה מימשה נדל"ן להשקעה בשווי של 126 מיליון ₪.

 

צבר הזמנות החברה עומד על 13 מיליארד ₪ המורכב מפרויקטים בהקמה בישראל, בארה"ב ובקולומביה. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת עמד ברבעון הרביעי על כ-800 מיליון ש"ח בעקבות גבייה בהיקפים נרחבים ב-SBI ובסולל בונה.

 

במהלך השנה מימשה החברה 30% מאיי.די.או תמורת 720 מיליון ₪ ורשמה רווח של 480 מיליון ₪ בעסקה זו.

 

החברה הודיעה היום כי הגיעה להסכמה עם מנכ"ל החברה מר משה לחמני על סיום כהונתו כמנכ"ל. תנאי הפרישה ומועד סיום הכהונה טרם נקבעו. משיכון ובינוי נמסר כי "החברה פועלת לאיוש תפקיד המנכ"ל". אמש התפרסמו בכלי התקשורת ידיעות לא מאושרות על כך שהחברה מנהלת מו"מ עם אייל לפידות מנכ"ל הפניקס על מינוי כמנכ"ל שיכון ובינוי, והמניה הגיבה בעליה של 10%.

 

בנוסף הודיעה היום החברה כי אישרה תכנית רכישה לאג"ח מסדרות 5-8 של החברה בסכום של עד 100 מיליון ₪.

 

המנכ"ל היוצא לחמני אמר הבוקר בכנס משקיעים שערכה החברה " הצלחנו לסיים שנה אתגרית בצורה מוצלחת, החברה ממוקמת במבט קדימה במקום מצוין בכל גזרות הפעולה. כמות המגה-פרויקטים שביצענו במקביל לא היה מעולם בהיקף כזה. יש לנו צבר הזמנות מאוד יפה של 13 מיליארד שקל, ועוד הזמנות של יותר מ-1 מיליארד שקל שעדיין לא נכנסו לצבר".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה