חדשות משפט

תביעה ייצוגית נגד סטרווד ווסט על הטעיה בתשקיף הנפקת האג”ח

התובעת, אופורטו הפצת ניירות ערך, טוענת כי החברה פרסמה פרטים מטעים לכאורה בתשקיף ההנפקה; מסטרווד נמסר כי החברה דוחה את הטענות ותתגונן נגדן בתקיפות

חדשות ספונסר 24/03/2019 15:48

א+א-

חברת סטרווד ווסט מדווחת היום כי הוגשה תובענה ייצוגית ובקשה לאישורה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. התובענה והבקשה הוגשו על ידי אופורטו הפצת ניירות ערך כנגד החברה, הדירקטורים המכהנים בחברה, מבקר הפנים שלה וחברת הדירוג s&p מעלות.

 

עילת התביעה היא קיומם של פרטים מטעים ואי גילוי הולם, לכאורה, בתשקיף ההנפקה של אגרות החוב מסדרה א’ של החברה לגבי הזכות שקיימת לשוכרים מסוימים להפחתת דמי שכירות וסיום מוקדם של הסכם השכירות במקרה של עזיבת שוכרי עוגן, דירוגים קודמים שניתנו בקשר עם הלוואות לנכסי החברה, וניסיון קודם למכירת נכסי החברה.

 

כמו כן טוענים העותרים להטעיה וחוסר בפרסום של פרטים לכאורה, בנוגע למנגנון ה- lock box ומגבלות שקיימות בהלוואה שלקחו חברות בנות של החברה בחודש מאי 2018. לטענת התובעים, ההתנהלות מהווה גם מצג שווא רשלני.

 

אופורטו, התובעת, מבקשת לנהל את התובענה הייצוגית בשם מי שרכש אג"ח החל ממועד ההנפקה ועד 14 בפברואר 2019, בשתי קבוצות נפרדות של תובעים, כאשר הקבוצה הראשונה אומדת את הנזק שלה ב-36.8 מיליון ₪ והקבוצה השנייה אומדת את נזקה בסך של 37.6 מיליון ₪.

 

מחברת סטרווד ווסט נמסר כי החברה לומדת את התובענה הייצוגית ואת הבקשה, ובשלב מקדמי זה של ההליך אינה יכולה להעריך את סיכויי התובענה ואת סיכויי אישורה כתביעה ייצוגית. יחד עם זאת, בהתבסס על עיון בתביעה, החברה דוחה את הטענות ובכוונתה להתגונן נגדן בתקיפות.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה