חדשות שוק ההון

תפן רוכשת 50% ממתקן גידול במרכז הארץ

בנוסף קיבלה זכויות לתקבולים עתידיים ושימוש בגנטיקה; תשלם 4.5 מיליון שקל במזומן ו-1.5 מיליון שקל במניות תפן

חדשות ספונסר 24/03/2019 09:59

א+א-

חברת תפן, העוסקת בתחום הקנאביס הרפואי ופועלת במקטעים שונים, ביניהם, ריבוי, גידול, מחקר ופיתוח והיא מקדמת פעילות גלובלית בתחום הקנאביס הרפואי, חתמה עם שותף על הסכם לרכישת 50% ממתקן ריבוי וגידול קנאביס רפואי במרכז הארץ. בנוסף תזכה תפן לתקבולים ממכירת עתידית של מוצרי קנאביס רפואי וכן זכויות לשימוש בגנטיקה מהשותף.

 

המתקן שנרכש במרכז הארץ, נמצא בהקמה ובשלב ראשוני יבנו בו חממות בשטח של כ-5 דונם. צפוי כי תוך כ- 4 חודשים ממועד ההתקשרות בהסכם זה, יתקבל אישור IMC-GAP תשתיות מהיק"ר למתקן הגידול. במסגרת ההסכם עם השותף נקבע כי תפן תזכה להכנסות ממתקן נוסף הנמצא בבעלות השותף, זכות שימוש במאגר גנטי וכן קבלת צמחי קנאביס לשימוש רפואי במתקן שמוקם ובבעלות תפן, בכפוף לתנאים שנקבעו בהסכם. כאמור, המתקן המשותף יפעל במקביל למתקן הגידול של תפן, בבעלותה המלאה ואשר החברה ממשיכה לקדם את בנייתו בימים אלה.

 

ההסכם נועד להרחיב את יכולת הגידול הפוטנציאלית של תפן ולהקדים את תזרים ההכנסות הצפוי. תמורת הרכישה תשלם החברה 4.5 מיליון שקל במזומן ו-1.5 מיליון שקל במניות תפן במחיר של 6.61 שקל למניה.

 

אורי וייס, מנכ"ל תפן ציין: "אנו משלימים מרכיב חשוב נוסף בשרשרת הערך למכירת קנאביס לשימוש רפואי בישראל. רכישת הזכויות במתקן במרכז הארץ נועדה לאפשר לנו לייצר הכנסות תוך מספר חודשים, ממספר אתרים כמו גם זכות לשימוש במאגר הגנטי של השותף. לאחרונה השלמנו גיוס פרטי ממשקיעים מובילים המאפשר לנו פיתוח עסקי והתרחבות בישראל ובשווקים הבינלאומיים. אנו משוכנעים כי פעילויות אלו ייצרו ערך רב לכלל בעלי המניות של תפן."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה