חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”תמחור זול במונחים היסטוריים ורוח גבית מהעולם תומכים בחשיפה למניות ישראל”

בתיק ההשקעות פיזור הוא התרופה לתנודתיות ואי הוודאות שתגיע בהמשך השנה

חדשות ספונסר 04/03/2019 11:49

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את המלצות השקעה השבועיות ומציינים כי שוקי המניות בעולם סיימו את חודש ינואר ופברואר בעליות נאות מאוד. בסיכום שבועי מדד S&P500 עלה 0.4% ומדד נאסד"ק עלה ב 0.9%. מתחילת השנה המדדים המובילים בעליות הם: מדד הנאסד"ק שעלה 14.5%, מדד ה S&P500שעלה 11.8%, מדד HangSeng 50 שעלה 11.5%, מדד הdax30 שעלה 9.9% ומדד ת"א 35 שעלה ב7.3%.

 

בשוק המקומי עונת הדוחות ממשיכה להתפרסם כאשר הסקטורים הבולטים של השבוע האחרון היו נפט וגז שעלה השבוע ב 0.6% ומתחילת השנה ב 14.2% וסקטור הנדל"ן שסיים את השבוע בעלייה של 0.3% כאשר חברות הנדל"ן ממשיכות ליהנות מביקושים ומחירי שכירויות גבוהים. מתחילת 2019 עלו מניות הסקטור ב-11.8%.

 

להערכתנו, ברמות התמחור הנוכחיות במונחים היסטוריים צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי. להערכתנו אין לתת לספקולציות הפוליטיות מקום בהחלטה על הרכב תיק ההשקעות.

ביום חמישי יתבצע עדכון מדדי המניות בת"א.

 

לגבי הנעשה בשוק האג"ח אומרים בלאומי כי העליות בשוק האג"ח נמשכו בשבוע האחרון, כשבלטו במיוחד מדד התל בונד גלובל שעלה 3.5% ומדד התל בונד תשואות שקלי שעלה ב 2.2%.

 

אחרי העליות של ינואר והמשך המגמה בפברואר מעניין לשים לב כי בהסתכלות על רמות המרווחים, המדדים הקונצרנים אטרקטיביים להשקעה. המרווחים כיום עדיין ברמה הגבוהה ביותר בשנתיים האחרונות, כך ששוק האג"ח אטרקטיבי היום יותר מאשר לפני שנה.

 

במבט קדימה, הנחת העבודה שלנו היא כי התנודתיות תימשך – גם אם בעוצמות שונות. לאור זאת, אנו מעדיפים להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים, שצפויים לסבול פחות. להערכתנו אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה.

 

תיק ההשקעות על פי הראל - אחרי ינואר ופברואר שהמשיכו לתת ביצועים מרשימים, הלקוחות חזרו להרגיש בטחון בשווקים, אך עדיין חשוב לזכור שהתנודתיות תחזור (...VOLATILITY IS COMING). הדבר מחדד יותר ויותר את חשיבות הפיזור האפיקי בתיק ההשקעות. אנחנו ממליצים להחזיק נכסים שונים בתיק ההשקעות לא בשביל שכולם יעלו ביחד, כי לרוב זה לא קורה, אלא כדי לקבל תוחלת תשואה חיובית לאורך זמן ולהפחית תנודתיות.

 

ולכן אחרי העליות מתחילת השנה ההמלצה על פיזור אפיקי לא משתנה וההתמדה והמשמעת לאורך זמן חשובה –תנאי הרקע לא השתנו: העולם ממשיך לצמוח ולא נראה מיתון בישראל או בארה"ב בשנה-שנתיים הקרובות. בנוסף, הריביות בעולם ימשיכו להיות מאוד נמוכות ויתמכו בהשקעה בשוק ההון.

 

הנתח המרכזי צריך להיות מרוכז בשוק המקומי – 50%-60% מהחלק המנייתי. ביתר התיק, ממליצים לשמור על מבנה תיק מפוזר "פשוט ונורמלי" שמכיל את כל האפיקים: אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורג וגם מט״ח כדי לאזן את התנודתיות.

 

והדולר? תפקיד הדולר בתיק, הוא להגן על תיק ההשקעות ממשבר. במהלך השנה יהיו חודשים פחות טובים לשוק ואז הדולר צפוי להגן על התיק ומסיבה זו אנו ממשיכים להמליץ גם לשמור על חשיפה דולרית בתיק ההשקעות. אנחנו מעדיפים למקד את החשיפה באג"ח קצר, קרנות כספיות דולריות ופיקדונות – גם בגלל התשואה, גם בגלל התנודתיות הנמוכה.

 

תיק המשלב כל הזמן את כל אפיקי ההשקעה נהנה מהקורלציה הנמוכה בין האפיקים השונים ומהווה את הפתרון האידאלי לתנודתיות לשנת 2019

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה