מחשבים וטכנולוגיה

חברת הסטרטאפ Navin מציגה בתערוכת הסלולר אפליקציה המאפשרת לנווט בתוך מבנים סגורים

החברה גייסה עד היום מעל שני מיליון דולר וקיבלה מענק מהרשות הישראלית לחדשנות

חדשות ספונסר 27/02/2019 15:01

א+א-

חברת הסטרטאפ Navin מציגה בתערוכת הסלולר העולמית MWC אפליקציה המאפשרת לנווט בתוך מבני ציבור, כבתי חולים, קניונים, אוניברסיטאות ומרכזי קניות, היכן שקליטת ה-GPS הולכת לאיבוד ולכן אפליקציות כמו מפות גוגל ו Waze אינן רלוונטיות. כך מתאפשר לאתר חנויות, מסעדות, מעליות, שירותים, חברים, שערי יציאה, ולנווט אליהם בהליכה במקום לבצע סיורים במבנה לחיפוש אחר האטרקציה הרצויה.

 

המערכת פותחה על ידי סטארטאפ שייסד שי רונן, נווט קרב ב- F16 בשימוש בטכנולוגיות של מטוסי קרב שאינן מסתמכות על לוויינים. בניית מאגר הנתונים של תוואי המבנים נבנה על ידי המשתמשים עצמם, אפשר לעבור באפליקציה למצב "ממפה" מה שמאפשר לטלפון לאסוף מידע תוך כדי תנועת המשתמש בחלל המבנה. המידע נאסף באנונימיות ללא פרטי המשתמש באמצעות החיישנים של הסמארטפונים, לכן ככל שיותר אנשים יורידו את האפליקציה כך המפות יהיו עדכניות ומדויקות יותר.

 

האפליקציה יודעת להתייחס לגורמים שרלוונטיים להולכי רגל כמו מציאת הדרך הקצרה גם במקרה של שערים סגורים, כפי שקורה בעיקר בשעות הערב או במהלך השבת. כך המשתמש ינווט דרך שער פתוח ולא יאלץ להקיף את המבנה כדי להגיע ליעד, או להיות מופתע שאינו יכול לצאת. האפליקציה נותנת פתרון לניווט במבנים מרובי קומות, ומאפשרת לחברים ובני משפחה לנווט ולחבור בקלות עד למפגש בתוך המבנה, ללא צורך להתקשר או לשלוח הודעות עד שמוצאים זה את זה.

 

Navin נוסדה על ידי שי רונן המשמש כמנכ"ל, ליאור רונן מהנדס מחשבים ומומחה בגלי רדיו, והיזם הסדרתי גידי ברק. החברה גייסה עד היום מעל שני מיליון דולר וקיבלה מענק מהרשות הישראלית לחדשנות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה