חדשות אנליסטים

לאומי: שוק האג”ח הממשלתי ימשיך במגמה חיובית על רקע היציבות הצפויה בריבית בנק ישראל

"סביבת האינפלציה בישראל לא צפויה לעלות הרבה מעבר לגבול התחתון של יעד יציבות המחירים"

חדשות ספונסר 24/02/2019 11:31

א+א-

לאומי שוקי הון מפרסמים היום סקירה שבועית של התפתחויות מקרו כלכליות, שוק הריביות והאג"ח. בסקירה אומרים ד"ר גיל בפמן הכלכלן הראשי ודודי רזניק אסטרטג ריביות כי ברביע הרביעי של 2018 נרשמה האצה מסוימת בקצב הצמיחה של התוצר המקומי הגולמי וזאת בהשפעת צבירת מלאים. שנת 2018 הסתכמה בצמיחה של 3.3% (ריאלי) בתמ"ג. להערכתנו, שנת 2019 תסתכם בשיעור צמיחה דומה, אם כי, ייתכן שמעט מתון יותר של כ-3%.

 

 "סביבת האינפלציה", בפרט כזו שמנכה מן הניתוח אירועים חד פעמיים ותנודתיים, לא צפויה להתבסס במרכז היעד (2%) בטווח הזמן הנראה לעין, התפתחות אשר תקשה על הוועדה המוניטארית בבנק ישראל להעלות את הריבית במידה ניכרת כל עוד נשמרת המסגרת הנוכחית של יעד יציבות מחירים. על רקע זה, בתרחיש מרכזי, אנו צופים לכל היותר העלאת ריבית אחת בהמשך שנת 2019.

 

פרוטוקול החלטת הפד האחרונה מדגיש בעיקר את העלייה בסיכונים לצד התמתנות הלחצים האינפלציוניים. להעלאת ריבית בהמשך השנה יידרשו שינויים מהותיים בתנאי המקרו. מבט לשנת 2020 מלמד על אפשרות ממשית להורדה מסוימת בריבית. במחצית השנייה של השנה הנוכחית צפויה עצירה בהפחתת מאזן הפד.

 

נתוני המקרו השוטפים בעולם ובארה"ב ממשיכים להצביע על העמקת ההאטה בפעילות. נראה כי הירידה בפעילות העולמית מתחילה לתת אותותיה גם בביצועי המשק האמריקאי. שיחות הסחר בין ארה"ב לסין מתקדמות, אך גם השגת הסכם לא תביא, ככל הנראה, להאצה מחודשת בגידול נפח הסחר העולמי.

 

ההאטה העולמית צפויה לבוא לידי בדחייה של ההתקדמות לקראת תהליכי הידוק מוניטארי ולעצירת תהליכים במדינות שהיו בעיצומו של תהליך כזה. מדובר בתנאי רקע חיוביים לשוק האג"ח הממשלתי הצפוי להמשיך במגמה חיובית על רקע המשך היציבות הצפויה בריבית בנק ישראל.

 

על רקע פרסום מדד ינואר, הגבוה מהתחזיות, נרשמו ביצועים עודפים בצמודי המדד. למרות המדד הגבוה ציפיות הריבית הריבית נותרו ללא שינוי, כאשר אף נרשמה ירידת תשואות קלה בשקלים לטווח קצר. אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ של 5 - 6 שנים. אנו ממליצים על אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד.

 

עליית התשואות בשבוע האחרון בבטן העקום השקלי הלא צמוד והעלייה בתלילות העקום בטווח של 2 – 5 שנים מלמדת על אטרקטיביות יחסית של השקעה בחלק הבינוני של העקום ביחס להשקעה בחלק הקצר של העקום.

 

בדומה למגמה בשוק האג"ח הממשלתי, גם בשוק האג"ח הקונצרני רשמו המדדים צמודי המדד ביצועים עודפים השבוע. אנו ממליצים על הסטה מהשקעה באג"ח בדרוג גבוה מאוד להשקעה באג"ח בדרוג קבוצת A על רקע רמות מרווחים גבוהות יחסית בחברות אלו. אנו ממליצים על השקעה במח"מ של 3 – 5 שנים.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה