דן אנד ברדסטריט: הדירוג השנתי של משרדי עורכי הדין המובילים לא השתנה מהשנה שעברה

מבין 25 המשרדים המובילים - 9 משרדים ביצעו מיזוג, יותר משליש מהמשרדים ביצעו מיזוג של משרד שלם או מחלקה שלמה למשרדם

חדשות ספונסר 20/02/2019 12:41

א+א-

פורום עורכי הדין Dun’s 100 של דן אנד ברדסטריט ישראל התכנס היום וערך דיון על תמונת המצב בענף המשפט וכן על סוגיות מרכזיות המאפיינות את הזירה העסקית והמשפטית בישראל. במסגרת הפורום פורסם הדירוג השנתי של משרדי עורכי הדין המובילים בישראל.

 

על פי הדירוג, המשרדים הגדולים ממשיכים לשמור על ההגמוניה והרכב חמשת המשרדים הגדולים לא השתנה משנה שעברה. הרצוג פוקס נאמן בראש, ולאחריו מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות’, גולדפרב זליגמן ושות’, שבלת ושות’ ופישר בכר חן וול אוריון ושות’.

 

בשל התחרות ההולכת וגוברת, גם השנה נמשכה מגמת המיזוגים בענף, לדברי אפרת שגב סמנכ"ל פיתוח עיסקי בדן אנד ברדסטריט, "התחרות העזה בענף נתנה אותותיה גם בצמרת הענף, כאשר בשנה האחרונה כמחצית מ- 20 המשרדים המובילים ביצעו מיזגו משמעותי. מניתוח התחומים בהם בוצעו מרבית המיזוגים עולה כי הפירמות הישראליות סימנו את הפעילות הגלובלית כמנוע צמיחה משמעותי, והרחיבו את תחומי ההתמחות שלהן בעיקר בעולם המסחרי, בינלאומי, הייטק וקניין רוחני, על מנת לפנות לקהלים חדשים פוטנציאלים בינהם חברות זרות / רב לאומיות".

 

עוד בטבלה, נשיץ ברנדס אמיר עלה למקום ה- 8 ותפס את מקומו של יגאל ארנון ושות’ עורכי דין שירד למקום ה-9, גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שנהב ושות’ נכנס לדירוג עשרת הגדולים לאור המיזוג שביצע במאי עם משרד שנהב ושות’, ודחק את ש. הורוביץ ושות’ למקום ה- 11. מספר משרדים שומרים על מיקומם: פרל כהן צדק לצר ברץ שומר על המקום ה- 12, עמית, פולק, מטלון ושות’ שומר על המקום ה- 13, AYR - עמר רייטר ז’אן שוכטוביץ ושות’ שומר על המקום ה- 14.

 

הקפיצה המשמעותית בדירוג: משרד תדמור לוי ושות’ לאחר שקפץ למקום ה- 15 מהמקום ה- 18, ללא מיזוג, אגמון ושות’ רוזנברג הכהן ושות’ שקפץ למקום 17 לאחר שבשנה שעברה דורג במקום ה- 19, בעקבות מיזוג מחלקת ההייטק של ליפא מאיר בתחילת 2018.

 

משרדים שירדו בדירוג הם  ארדניסט, בן נתן, טולידאנו ושות’ דורג במקום ה-16 לאחר שבשנה שעברה דורג במקום ה- 15, ZAG-S&W ירדו למקום ה- 18 מהמקום ה- 16, בלטר גוט, אלוני ושות’ – עורכי דין צנח למקום ה- 20 לאחר שבשנה שעברה דורג במקום ה- 17.

 

דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות’ דורגו במקום ה- 19 לאחר שבשנה שעברה דורגו במקום ה- 20 בעקבות המיזוג עם משרד שלמה נס בדצמבר 2018.

 

לצד השינויים המבניים בענף, במסגרת הפורום הוצגו נתוני מאקרו על ענף עריכת הדין בישראל. מהנתונים עולה כי מגמת הירידה במס’ עורכי הדין המוסמכים המשיכה גם השנה בהשוואה לשנה שעברה, לפיה בשנת 2017 הוסמכו 2586 עורכי דין לעומת 1910 בשנת 2018. צניחה של 26% במספר עורכי הדין המוסמכים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה