חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ברמות התמחור הנוכחיות צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בתיק המניות הישראליות

"צופים המשך מגמה חיובית, אך ברמת ודאות גבוהה אנו מעריכים כי היא תלווה בתנודתיות לא נמוכה"

חדשות ספונסר 04/02/2019 11:21

א+א-

הראל פיננסים מפרסמים היום את המלצות ההשקעה השבועית ואומרים כי חודש ינואר מחזיר את האמון ואת המשקיעים, וכי ההתמקדות היא בשוק המניות המקומי.

 

גם בשבוע האחרון של החודש, הורגש אפקט ינואר במלוא עוזו. הדוחות של חברות הטכנולוגיה המובילות בהן אפל, מיקרוסופט, פייסבוק ואמזון תמכו בשווקים והפחיתו את חוסר הוודאות בנוגע לפוטנציאל המשך האווירה החיובית והעליות.

 

S&P 500 עלה ב-1.6% ומסכם עלייה של 8% מתחילת 2019; הנאסד"ק הוסיף 1.4% השבוע, ו-9.5% מתחילת השנה; הדאקס 30 הגרמני ירד ב-0.9%, ועלה ב-5.9% השנה; הניקיי היפני הוסיף 0.1%, ו-3.9% מתחילת השנה; ההאנג סנג הסיני עלה ב-1.3%, וב-8.1% מראשית השנה.

 

גם הבורסה המקומית השתתפה במגמה החיובית. מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-2.1%, וב-6.2% מתחילת 2019. מדד SME60 הוסיף השבוע 1.9%, ו-11.3% מראשית השנה; מדד הבנקים עלה ב-2.5%, וב-6.5% מתחילת השנה; ואילו מדד הנפט והגז עלה ב-2.4% השבוע, וב-9.7% מתחילת 2019. במהלך השבוע הקרוב ייתכן כי נראה תנודתיות במניות ספציפיות, על רקע העדכון החצי שנתי במדדים הצפוי ביום חמישי, כך שייתכן שייווצרו הזדמנויות נקודתיות ששווה יהיה לנצל.

 

השבוע ימשיכו להתפרסם הדוחות הכספיים בארה"ב (גוגל תפרסם היום). לפי שעה, אנו ממשיכים להתמקד בשווקים בארה"ב ובישראל. אנחנו ממשיכים להתמקד בשוק המניות בישראל הנהנה ממשק חזק וצומח, אינפלציה נמוכה, ריבית נמוכה ומחירי מניות זולים מהממוצע הרב שנתי. להערכתנו ברמות התמחור הנוכחיות צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית.

 

לגבי האג"ח הקונצרני, אומרים בהראל כי בכל העולם המרווחים הקונצרנים המשיכו להתכווץ בשבוע האחרון, בהמשך למגמה שראינו בכל ינואר. התשואות ל-10 שנים חותמות את החודש ברמה של 2.69%, בדומה לרמתן מלפני שבוע.

 

גם בשוק המקומי ראינו את המגמה החיובית, כאשר בשבוע האחרון בלט תיקון באג"חים בדירוגים הנמוכים (תל בונד תשואות ותל בונד גלובל), אך התנודתיות בהם נשארה גבוהה יחסית. מדד התל בונד גלובל, למשל, עלה בשבוע האחרון ב-2.5%, אך בסיכום של 3 החודשים האחרונים הוא ירד ביותר מ-9%. תל בונד תשואות השקלי שעלה השבוע ביותר מ-1.5%, עדיין נמוך ביותר מ-5.4% מרמתו לפני 3 חודשים.

 

במבט קדימה, הנחת העבודה שלנו היא כי התנודתיות תימשך – גם אם בעוצמות שונות. לאור זאת, אנו מעדיפים להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים, שצפויים לסבול פחות. להערכתנו אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה.

 

ההמלצה בהראל לגבי תיק ההשקעות היא של שילוב אפיקים: פתרון שמסייע לשמור על הלקוח בשוק לאורך זמן. עונת הדו"חות בארה"ב תמשיך לעמוד במוקד העניינים בשבוע הקרוב וככל שהחברות יצליחו לעמוד בצפי ולא להוריד תחזיות קדימה הן ימשיכו לתמוך במגמה החיובית בשווקים. אחרי ינואר החזק השאלה הגדולה היא האם המגמה החיובית תימשך לאורך 2019 כולה.

 

אנו צופים המשך מגמה חיובית, אך ברמת ודאות גבוהה אנו מעריכים כי היא תלווה בתנודתיות לא נמוכה. לאור זאת, אנו ממליצים לשמור על מבנה תיק מפוזר "פשוט ונורמלי" שמכיל את כל האפיקים: אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורג, מניות בארץ, מניות בחו״ל וגם מט״ח כדי לאזן את התנודתיות.

 

השילוב הזה מפחית חלק מהתנודתיות המורגשת. העובדה שחלק מאפיקי ההשקעה הם בעלי מתאם נמוך או שלילי לאפיקים אחרים, מבטיחים שהלקוח לא נחשף למלוא התנודות בשווקים וכך הוא עשוי לצלוח בקלות רבה יותר את התקופות האלה – ועדיין להישאר בשוק.

 

רוב המשקיעים מעדיפים כמובן להחזיק בתיק רק נכסים שעולים ולהיפטר מנכסים שמתפקדים פחות טוב – אבל אלה בדיוק הנכסים שיכולים להגן על המשקיע כשהשוק מתהפך. האתגר הוא להצליח לשמור בתיק גם את החשיפה למרכיבים שהפסידו אבל יש להם תפקיד חשוב בתמהיל התיק. לכן תיק מפוזר לאפיקי השקעה שונים, שלרוב יש ביניהם קורלציה נמוכה (אם בכלל), עשוי לספק פתרון נכון בתקופה של תנודתיות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה