המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.27% ומדד ת"א 125 עלה בכ -0.59%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הביומד שעלה בכ – 1.6%

מערכת ספונסר 30/01/2019 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.27% ומדד ת"א 125 רשם עלייה של כ – 0.59%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.09%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הביומד שעלה בכ – 1.6%. מדד הנדל"ן עלה בכ – 1.43%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניית לאומי בעלייה, ואחריה מניות בזק  ופועלים שירדו. אחריהן מניות דיסקונט מגה אור, כיל ואפריקה נכסים שעלו.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית ביוטיים, שטיפסה בכ – 23%, אחריה קרסו, אופקו הלת’, מגה אור, המלט ואפריקה נכסים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית בי קומיוניקיישנס שירדה בכ – 5%, ואחריה בזק, פריגו, אודיוקודס, אנרג’יאן ורציו יהש.

היקף המסחר היום עמד על כ – 972 מיליון ₪.

המסחר בניו יורק נפתח בעליות שערים ובאירופה מתנהל המסחר במגמה חיובית, אם כי ירידות נמדדות בבורסת פרנקפורט שבגרמניה.

מוקדם יותר הגישה אינטל הצעה לרכישת מלאנוקס ב-6 מיליארד דולר. ההצעה של אינטל מורכבת ממזומן וממניות ומשקפת פרמיה של 35% על שווי החברה; מלאנוקס קיבלה עוד 2 הצעות דומות מחברות אחרות.

אלביט הדמייה דיווחה כי אינסיטייק השלימה סבב כימותרפי ראשון במטופל גליאובלסטומה. מדובר בטכניקה של אינסיטייק המשבשת באופן זמני את המנגנון הביולוגי המכונה "מחסום דם - מוח", על מנת לייעל את הטיפול בגידול המוחי.

 ביוטיים הודיעה כי אונקוסייט צלחה ניסוי ולידציה. מדובר בפיתוח של אונקוסייט המסייע בגילוי מוקדם של סרטן הריאה, באופן לא פולשני.

כלכלני לאומי פרסמו סקירה לפיה קיימת ”התכנסות סביבת הצמיחה הנוכחית אל פוטנציאל הצמיחה של המשק, כ-3%". זאת על פ המדד המשולב לבחינת מצב המשק, שעלה בדצמבר ב - 0.24%.

עוד פורסם היום רשמית, כי המשנה לנגיד בנק ישראל ד”ר נדין בודו-טרכטנברג מסיימת את תפקידה. בסוף פברואר תפרוש בודו-טרכטנברג בתום קדנציה של חמש שנים. המשנה לנגיד הבא ימונה על ידי הממשלה בהמלצת הנגיד.

 אנדימד קיבלה את אישור ה- MFDS לשיווק מוצר החברה בדרום קוריאה. האישור למוצר ה - EndyMed Pureשל החברה המשווקת מכשירים להצערת העור בטכנולוגיית RF.

המ-לט זכתה בפרוייקט לאספקת מוצרים בסינגפור בהיקף של כ- 8 - 10 מיליון דולר. החודש הודיעה המ-לט על הסכמים אסטרטגיים וקבלת הזמנות ראשונות בקוריאה עם Samsung Heavy Industries בהיקף של כ-11.1 מיליון דולר.

פלייטיקה השיקה מרכז מו”פ בבוקרשט רומניה. בשלב הראשון הושקעו במרכז הפיתוח למעלה מ- 20 מיליון ₪ ובשלבים הבאים ההשקעה צפויה לגדול בעוד עשרות מיליוני ₪.

בישראל, שיעור החוב הציבורי מהתוצר לשנת 2018 עלה ל- 61.2%. שיעור החוב הממשלתי מהתוצר הסתכם ב- 59.7%. בעשור החולף ירד שיעור החוב הציבורי מהתוצר בכ-11%.

RH אלקטרוניקה משקיעה מיליון דולר בפורסייט. תרכוש 1% ממניותיה של פורסייט במחיר של 4.08$ למניה; שתי החברות חתמו על הסכמים לשיתוף פעולה לפיתוח פתרונות מבוססי FPGA ו-ASIC עבור המערכת של פורסייט.

ג’י מדיקל קיבלה הזמנות רכש בסך 22 מיליון דולר בארה”ב. החברה הנמצאת בשליטת יעקב גבע ונסחרת באוסטרליה, נמצאת במהלך של רישום כפול לנאסד"ק והנפקה מתוכננת של החברה הבת הסינית שלה בבורסה בהונג קונג.

מטומי הגיעה להסדר חוב עם מחזיקי האג”ח. 72.14% מהמחזיקים הצביעו בעד התוכנית של החברה ו-27.86% הצביעו נגד, ותמכו בהצעה להעמיד את אגרות החוב לפירעון מיידי.

יסודות אסדת לווייתן הורדו לעומק הים ויקובעו בשבועות הקרובים לקרקעית. רגלי האסדה הגיעו בסוף השבוע לחופי ישראל; החלק התפעולי של האסדה יגיע לארץ במחצית השניה של 2019.

קנביט מדווחת על הסכם השקעה אסטרטגי של 24 מיליון ₪. אחרי דיווח עמום אמש ובקשת הבהרות מהבורסה, מעדכנת היום קנביט כי נחתם הסכם הקצאה פרטית למניות החברה עם קבוצת משקיעים אסטרטגית בראשות ברק רוזן; ההצעה משקפת מחיר של 2.4 ₪ למניה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה