המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.61% ומדד ת"א 125 עלה בכ -0.44%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הביומד שעלה בכ – 1.17%

מערכת ספונסר 23/01/2019 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.61% ומדד ת"א 125 רשם עלייה של כ – 0.44%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.50%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הביומד שעלה בכ – 1.17%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניית טבע בעלייה, ואחריה מניות פועלים ולאומי שעלו גם הן, ומניות דיסקונט, הראל השקעות, כיל ובזק שירדו.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טבע שטיפסה בכ – 4.22%, אחריה עזריאלי שעלתה בכ –3.16% ואחריהן פועלים, בי קומיוניקיישנס, כלל עסקי ביטוח ומלם תים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ביוטיים שירדה בכ – 3.84%, ואחריה אדגר, אדגר, פוקס, מג’יק, או פי סי אנרגיה, קנון ופרטנר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 950 מיליון ₪.

המסחר בניו יורק נפתח בעליות שערים ובאירופה מתנהל המסחר במגמה חיובית, אם כי ירידות נמדדות בבורסת לונדון.

מדברי כלכלני לאומי, היום: ”האינפלציה בישראל נותרה נמוכה בהשוואה בינלאומית”. עוד הוסיפו כי "האינפלציה לא צפויה, להערכתנו, להתבסס בתוך יעד יציבות המחירים במהלך 2019, אלא להישאר בסביבת הגבול התחתון".

מעלות קובעת היום דירוג מקדמי של -AA לחברת אקויטל לקראת הנפקת אג”ח. אקויטל רוצה להנפיק חוב של 525 מיליון ₪ שישמש אותה לרכישת יתרת ההחזקות ביואל.

לאור הודעת המנכ"ל על פיטורי 250 עובדים, ההסתדרות מודיעה היום על סכסוך בסלקום, נטוויז’ן ורשת דינמיקה.

 מודיעין יהש דיווחה כי היא מתחילה קידוח בפרויקט Grapevine בקליפורניה. אומדן משאבי הנפט בפרויקט מוערך בכ-11.9 מיליון חביות; חלקה של מודיעין בקידוח 22.3%.

בנק ישראל זכה בפרס בינלאומי על הצטיינות בניהול מערכת המטבע. יו"ר ועדת הפרסים: "השופטים התרשמו במיוחד מהאופן החדשני והיעיל בו בנק ישראל מנהל את מערך השטרות, ומהעובדה שבנקים מרכזיים מרחבי העולם באים ללמוד ממחלקת המטבע של בנק ישראל".

בפעם השנייה החודש, מידרוג מורידה את הדירוג של בי קום. הדירוג של אגרות החוב ירד מ-A3 ל-Baa2. יחס המינוף של החברה אינו תומך בדירוג הקודם.

 מיקרומדיק הודיעה כי השלימה גיוס מניות ואופציות עם ביקושי יתר של כ-12% מהמתוכנן. החברה גייסה 3.4 מיליון ₪; 80% מההזמנות נקבו במחיר גבוה ממחיר הרכישה שנקבע.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה