הלמן-אלדובי יקים עם דייברגון קרן ציבורית למתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית

תשקיע במתן הלוואות ליזמים בתחום חיזוק מבנים כולל הריסה ובניה מחדש במסגרת תמ"א 38 וכן פרויקטי פינוי בינוי

חדשות ספונסר 22/01/2019 11:27

א+א-

בית ההשקעות הלמן-אלדובי דיווח היום על חתימת הסכם שותפות, בחלקים שווים, עם חברת דייברגון להקמת קרן ציבורית למתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית. הקרן "דייברגון מימון" בניהולם של מני בן מאור, מנכ"ל, וחן לוי, יו"ר, תפעל תחת הלמן-אלדובי קרנות השקעה.

 

הקרן שצפויה להיות ציבורית (בכפוף לקבלת היתר הרשות לני״ע לפרסום תשקיף ולביצוע הנפקה ע״פ תשקיף) תשקיע במתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית ובכלל זה ליזמים בתחום חיזוק מבנים כולל הריסה ובניה מחדש במסגרת תמ"א 38 וכן פרויקטי פינוי בינוי. הקרן צפויה לפעול בתחום של מתן הלוואות ליזמים למימון ההון העצמי וכתחליף לליווי הבנקאי לפרויקטים. ההלוואות ליזמים יינתנו לתקופות של 12 עד 36 חודשים עם בטחונות בדמות שיעבוד זכויות היזם בפרויקטים וערבויות אישיות. יצוין כי לקרן רישיון מתן אשראי מורחב מרשות שוק ההון.

 

זו הקרן השנייה בתחום ההשקעות המתקדמות שמקים בית ההשקעות, לאחר שלפני כשנה וחצי השיק בית ההשקעות קרן השקעות ציבורית לא סחירה המשקיעה בתחום האשראי הצרכני בארה"ב באמצעות פלטפורמות ,P2P קרן שגייסה עד כה למעלה מ-340 מיליון ₪ במספר סבבי גיוס והשיגה למשקיעים מתחילת פעילותה תשואה דולרית מצטברת של 10.98% (יולי 2017-דצמבר 2018). יצוין כי לאחרונה דיווחה הבורסה לני"ע כי זו הקרן הראשונה שנרשמה במערכת החדשה של הבורסה לרישום נירות ערך שאינם סחירים (נש"ר) באמצעותה יחידות ההשתתפות בקרן ההשקעה יכולות להיות משוקפות בחשבונות הבנק של המשקיעים, כך שהן ציבור המשקיעים והן הבנקים וחברי הבורסה יוכלו לראות בכל רגע נתון את היקף ההשקעה של הלקוח בקרן והתשואה שהושגה בה.

 

הכניסה לפעילות משותפת הינה לאור הגידול המתמיד באוכלוסיית המדינה ומדיניות הממשלה להרחבת היצע הדירות למגורים צפויים להביא לכך שפרויקטים של התחדשות עירונית יהוו בשנים הבאות מנוע הצמיחה של ענף הנדל"ן למגורים, תוך ניצול והרחבת התשתיות הקיימות וכפתרון למצוקת הקרקעות במרכזי הערים. תחום המימון החוץ בנקאי לנדל"ן בכלל ולהתחדשות העירונית בפרט, צפוי ליהנות מביקושים מוגברים בשנים הקרובות, בשל התחרות המתפתחת מצד הגופים המוסדיים והמגבלות הרגולטוריות המגבילות את המערכת הבנקאית.

 

לדברי רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי, הקמת הקרן הינה יישום של אסטרטגיית החברה לצמיחה בתחום קרנות ההשקעה המתקדמות בכלל ובתחום קרנות ההשקעות המתקדמות בתחומי הנדל"ן בישראל בפרט. זאת לאור התנודתיות בשווקי ההון העולמיים והחיפוש של משקיעים אחר מוצרי השקעה מתקדמים שאינם נמצאים, בהכרח, בקורלציה עם השווקים.

 

 

קבוצת דייברגון הוקמה בתחילת שנת 2010, במטרה לאתר תחומים וענפי השקעה בעלי פוטנציאל רווחיות גבוה עם דגש מיוחד על השקעה בנכסים ריאליים. משנת 2013 גייסה החברה כ- 70 מיליון ₪ אשר הושקעו ב- 19 פרויקטים של תמ"א 38 לתוספת 131 דירות בתל אביב, רמת גן, רמת השרון, רעננה, כפר סבא, ראשון לציון וחיפה בעלות כוללת של כ- 220 מליון ₪. נכון להיום, 16 מתוך 19 הפרויקטים הסתיימו בתשואה של 8%-20%.

 

 בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בניהולם של רמי דרור, מנכ"ל, ואורי אלדובי, יו"ר, מנהל (נכון ליום 30 בספטמבר 2018) נכסים בהיקף של כ-53 מיליארד ש״ח. בית ההשקעות הוקם בשנת 1995 פעילות ההשקעות המתקדמות של בית ההשקעות נעשית תחת "הלמן-אלדובי קרנות השקעה" הפועלת בתחום של ייזום ניהול והפצה של מוצרי השקעה מתקדמים בתחום האלטרנטיבי מול לקוחות מוסדיים, לקוחות כשירים ו-Family Office.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה