המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1% ומדד ת"א 125 עלה בכ -0.86%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הביומד שעלה ביותר מ - 2%

מערכת ספונסר 16/01/2019 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 1% ומדד ת"א 125 רשם עלייה של כ – 0.86%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.71%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הביומד שעלה בכ – 2.09%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניית בזק בעלייה, מניית נייס בירידה, ואחריהן מניות מניות לאומי, פועלים, טבע  וכיל שעלו כולן.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית ביוטיים שטיפסה בכ – 6%, אחריה אופקו הלת’, אודיוקודס, אזורים, ביג ושלאג.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אינרום שירדה בכ – 3.23%, ואחריה אלקטרה צריכה, סלקום, פוקס, אנרג’יאן וכלל עסקי ביטוח.

היקף המסחר היום עמד על כ – 950 מיליון ₪.

המסחר בניו יורק נפתח בעליות שערים ובאירופה נטייה לעליות.

 לאומי שוקי הון על פז: "שמרניים, בעיקר בגלל המכפיל". עוד הוסיפו היום כי "אנו סבורים שהתמחור הקיים קרוב לשווי ההוגן ומותירים את ההמלצה למניית פז על "משקל שוק" ואת מחיר היעד על 575 ₪".

אפקון בניה זכתה במכרז להקמה של מבנה משרדים עבור משרד הביטחון. היקף הזכייה מסתכם בכ-200 מיליון ₪. הקמת המבנה תארך 25 חודשים ממועד הוצאת צו תחילת עבודה.

 אינסוליין צופה שיא בהכנסות לשנת 2018 עם צמיחה של 57% בתיק האשראי. בפעילות האשראי החוץ בנקאי החברה מציגה תחזית להכנסות שיא של כ-10 מיליון שקל; החברה מתכוונת לפעול לקבלת דירוג אשראי במטרה לגייס אגרות חוב בשוק ההון.

ביקושים של 1.235 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג”ח סדרה ז’ של שופרסל. החברה תגייס כ-553 מיליון שקל בריבית של 3.52%; השלב הציבורי צפוי להתקיים בימים הקרובים.

מודיעין אנרגיה נוטשת את קידוח קונקורד בקליפורניה. קידוח האקספלורציה הסתיים ללא אינדיקציות לכמויות נפט משמעותיות; חלקה של מודיעין בעלויות האיטום והנטישה של האתר מגיע לכחצי מיליון דולר.

 אינטרנט זהב לא קיבלה הצעות לרכישת מניות בי קום. בתום המועד להגשת הצעות, קיבלה החברה רק אינדיקציה אחת לא מחייבת הנמוכה משמעותית מהסכום המבוקש; הדירקטוריון ממשיך לחפש אפשרויות לחיזוק מבנה ההון של החברה.

 מנרב פרויקטים רוכשת מגרש בנתניה להקמת פרויקט מגורים ל-117 יחידות דיור. היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט הינו כ- 185 מיליון ₪. הקמתו צפויה להימשך כ- 40 חודשים ממועד קבלת היתר בניה.

תחזית הראל פיננסים: ”על פי האומדנים הראשוניים שלנו גם מדד ינואר צפוי להיות שלילי". בחברה מוסיפים כי "מדד המחירים לחודש דצמבר ירד ב-0.3% ובעקבותיו ירדה האינפלציה ב-2018 ל-0.8%, מעט נמוך מיעדה שנה חמישית ברציפות".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה