המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות קלות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.13% ומדד ת"א 125 עלה בכ -0.43%. מדד הנפט והגז בלט בעלייה של כ – 1.33%

מערכת ספונסר 26/12/2018 17:50

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים קלות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.13% ומדד ת"א 125 רשם עלייה של כ – 0.43%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.70%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הנפט והגז שעלה בשיעור של כ – 1.33%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, לאומי, פועלים וכיל שעלו, ואחריהן מניות איי.אפ.אפ וקבוצת דלק שירדו.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית בי קומיוניקיישנס שטיפסה בכ – 7.11%, אחריה ארקו החזקות, מגה אור, חברה לישראל, קבוצת אשטרום ומיטרוניקס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אופקו הלת’ שירדה בכ – 3.94%, ואחריה ארפורט סיטי, קבוצת דלק, אמות, דלתא ואיי.אפ.אפ.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.360 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק נפתח בעליות שערים ובאירופה מגמה מעורבת.

לפני זמן קצר פרסמה ויקטורי הערכה לפיה חקירת המנכ”ל לא תשפיע מהותית על פעילות החברה. מדובר בדיווח ראשון של ויקטורי ביחס לפרסומים אודות חקירת המנכ"ל אייל רביד ברשות להגבלים עסקיים, בחשד לניסיון להסדר כובל.

כלכלני לאומי פרסמו היום סקירה לפיה ”התחלות הבנייה התייצבו ברמה נמוכה יחסית, בעוד גמר הבנייה נותר סביב 50 אלף דירות בשנה”. עוד העריכו, כי "היקף גמר הבנייה הנוכחי מושפע מהיקף השיא של ההתחלות בשנים 2015 - 2016 והוא צפוי להישאר בסביבה זו גם בשנה-שנתיים הקרובות, ולמתן זמנית לחצים לעליות מחירים".

חברת וונטייז הודיעה היום על משא ומתן מתקדם עם קרן אמריקאית למימון והשקעה בחברה. הקרן תממן את פעילות וונטייז בסך של עד 6 מיליון דולר על פני שנתיים, ותרכוש גם מניות של החברה ב-200 אלף ₪.

הרשות לניירות ערך פרסמה היום המלצה למשקיעים בקנאביס: ”הקדישו את תשומת הלב הראויה לבדיקת ההשקעה בתחום זה”. זאת כחלק ממסמך הבהרות ודגשים שהומצא לאחר אישור הסדרת יצוא הקנאביס בכנסת בקריאה שניה ושלישית.

אס אר אקורד נערכת להגשת ערעור לאחר שמשא ומתן שניהלה עם מס הכנסה לא צלח. רשות המיסים החליטה כי לא תתיר לחברה הפסדים עסקיים של 87 מיליון ₪ והפסדים הוניים בסך 253 מיליון ₪.

חברת בוני תיכון דיווחה כי קיבלה חזקה בשכונת כרמי גת; הפרויקט הינו במסגרת מסלול "מחיר למשתכן" וכולל 8 מגרשים במתחם 7 בשכונה שבקריית גת.

עוד מאירועי יום המסחר: סייפ-טי הודיעה כי קיבלה הזמנה מתאגיד מזון ומשקאות מוביל. החברה רוכשת את פתרון ה - SDA של סייפ טי המספק הגנה על נתונים ומפחית חשיפה להתקפה על הארגון.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה