קרדיט: pixabay
קרדיט: pixabay

אנשים רבים, בין אם הם צעירים לאחר צבא ובין אם הם אנשי משפחה, מבקשים לנסות את מזלם הכלכלי בחו"ל - לצבור סכום יפה בתוך זמן קצר. עם זאת, יש לדעת למה צריך לשים לב ואלו מהלכים עשויים לסייע, כך שהעבודה תניב את המרב ובכך נעסוק במאמר הבא:

 

דרכון אירופאי

ראשית נציין שאירופה מהווה יעד מנצח עבור עבודה בחו"ל, אך מצד שני לא כל מי שחפץ בכך יכול ליישם זאת, ולו כי אין ברשותו ויזה. מה עושים? תלוי! אם יש לכם זמן ונתונים מתאימים, שווה להוציא דרכון אירופאי, אך אם התנאים אינם מאפשרים, יש לבחור ביעד אחר, או לחלופין לנסות להוציא אישור עבודה. בהקשר לנקודה זו נציין שרבים תוהים מי זכאי לקבל דרכון פורטוגלי? וזאת כי כיום ידוע שהדרכון הפורטוגלי שווה ערך לדרכון האירופאי, ועל כן מספיק להשיג אותו על מנת ליהנות מחופש עבודה בכל אחת מ28 המדינות אשר שייכות לאיחוד.

 

משקיעים בילדים

לאור הדברים, אם מבקשים לעבוד באירופה ללא הגבלת זמן, כך שיתאפשר להתמקצע בתחום, לצבור קהל לקוחות ולהשתקע - התשובה מולכם, מומלץ להוציא דרכון פורטוגלי (או כל דרכון אחר שקשור לאיחוד האירופאי). מכאן שאין זה מפליא שכיום לא מעט הורים שכלל אינם מעוניינים לעבור לאירופה בעצמם, משקיעים מאמצים בהשגת דרכון אירופאי, ולו עבור העתיד הכלכלי ואיכות ההשכלה של ילדיהם, וזאת כי בין היתר הדרכון מאפשר ללמוד במוסדות נחשבים בעלות נמוכה (ולעיתים גם בחינם), ותוך כדי לעבוד לפי חוק – עובדה שמוכיחה שהשקעה בהשגת דרכון פורטוגלי/אירופאי היא השקעה נבונה בעתיד המשפחה.

שיקולים כלכליים משלימים

לא חסרים אפיקי עבודה עבור ישראלים בחו"ל, ועל כן לפני שתוהים אם להתמקד באופציה כזו או אחרת, יש לבחון את ערך המטבע בארץ היעד אל מול ערך השקל הישראלי. נוסף לכך, יש לבחון מהן הוצאות המחיה ביעד הרצוי, אם מבחינת עלות שכ"ד ואם מבחינת הוצאות שוטפות: כגון חשמל, נסיעות, אוכל, מים וכדומה. מה עוד? יש לבחון אלו הוצאות ההגעה למקום מצריכה. כך למשל ייתכן ותחליטו להשקיע בהוצאת דרכון אירופאי וייתכן ותבקשו לשלם על הוצאת ויזה לארה"ב.

בחינת חברות מסייעות

כיום מגוון חברות מציעות את שירותיהן עבור סידור עבודה בחו"ל. כיצד יודעים באיזו חברה לבחור? יש לקבל החלטה רק לאחר ביצוע השוואה. כך למשל יש לבחון האם החברה משלמת חלק מעלות כרטיס הטיסה, מתי היא משלמת משכורת, איזה סוג הכשרה יש לעבור (וכמה זמן זה לוקח), האם הרווח מוגדר כאחוז מסך המכירה, מהו גובה השכר הממוצע, תוך כמה זמן ניתן להתחיל לעבוד יום מלא, אל תנאים החברה מספקת (מגורים, רכב, טיולים..) וכדומה.

ללא אישור עבודה

לצד העובדה שלא מעט ישראלים בחו"ל מרוויחים כסף רב, יש לקחת בחשבון שהרווח אינו תמיד משתלם, ולו כי אותם אנשים בחרו לעבוד באופן בלתי חוקי, משמע ללא אישורי עבודה. נתון זה עשוי להוביל לתסבוכת רבה כגון קנס משמעותי, כך שגם אם ההזדמנות הבלתי חוקית נתפשת כהרפתקה, מוטב להימנע! או שעובדים לצד אישורי עבודה, או שמשיגים אישורי עבודה (ולו באמצעות דרכון פורטוגלי), או שפשוט מאוד מחפשים יעד אחר.

רווח כפול

בהנחה ועובדים באופן חוקי והולך לכם טוב, הנתונים מצביעים שניתן להרוויח גם פי 4 מגובה הסכום שמרוויחים בארץ, וזאת לאחר שקיזזנו מחיר טיסה והוצאות שוטפות. כמו כן, יש לקחת בחשבון שיש ערך מוסף, ופה כאמור מדובר בחוויה. עבודה בחו"ל מהווה חוויה ייחודית, שלהבדיל מחוויות אחרות זו גם מכניסה, משמע מדובר ברווח כפול – נצלו זאת בחוכמה!

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש