חדשות שוק ההון

חברת בת הולנדית של לודן הגישה בקשה לפשיטת רגל

החברה ההולנדית ולודן בנו יחד מתקן להפקת גז מפסולת חקלאית אך נתקלו בקשיים רגולטורים ותפעוליים; החברה תבצע מחיקה של 3.6 מיליון ₪ בדו"חות הכספיים

חדשות ספונסר 11/12/2018 09:53

א+א-

חברת ההנדסה לודן, העוסקת בין היתר באנרגיה חלופית, מודיעה הבוקר כי חברה כלולה בהולנד, אשר החברה מחזיקה בה באמצעות חברות בנות, בשיעור של 45% יוזמת הליך חדלות פירעון מרצון, ומגישה בקשה לפשיטת רגל בהתאם להוראות הדין המקומי.

 

מדובר בחברת פרויקט שהוקמה לפני כ-5 שנים ביחד עם שותפים מקומיים בהולנד לצורך ייזום מתקן ביוגז להפקת גז מפסולת חקלאית ומכירתו לרשת הולכת הגז הטבעי בהולנד. הקמת המתקן הושלמה זה מכבר, אך בשל קשיים רגולטוריים, בעטיים היתר ייצור האנרגיה שניתן למתקן על ידי הרשויות המקומיות לא מאפשר ניצול אופטימלי של תפוקות הייצור של המתקן, וכן בשל אי אלו כשלים תפעוליים, נוצרו בחברה הכלולה גירעונות כבדים כתוצאה מתפעול המתקן.

 

יובהר כי המתקן מהווה את הנכס היחיד של החברה הכלולה, ובעלי המניות בחברה הכלולה אינם צופים שניתן יהיה לכסות את הגירעונות האמורים באמצעות תפעול המתקן.

 

בשל הגשת הבקשה לפשיטת רגל של החברה הכלולה תבצע החברה מחיקה בסך של כ-3.6 מיליון ש"ח בדוחותיה הכספיים, המהווים את יתרת השקעתה בחברה הכלולה הרשומה בספרי החברה נכון לרבעון שהסתיים ביום 30.9.18

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה