חדשות שוק ההון

אליום מדיקל קיבלה פטנט בארה”ב עבור מערכת לטיפול בסוכרת מסוג 2 והשמנת יתר

להערכת החברה אישור הפטנט כאמור מתקף את החדשנות של המערכת שעמדה בהצלחה בכל יעדי הניסוי הפרה-קליניים

חדשות ספונסר 06/12/2018 11:00

א+א-

החברה מתכבדת להודיע בזאת, כי משרד הפטנטים האמריקאי אישר רישום של פטנט המגן על טכנולוגיית הליבה של חברת הבת אלווטיקס מדיקל המפתחת מערכת זעיר פולשנית לטיפול בסוכרת מסוג 2 והשמנת יתר, הכוללת שתל ואמצעי הולכה ועיגון חדשניים, אשר מיועדת להקטין באופן משמעותי את ספיגת הסוכרים והשומנים ולהוות תחליף בטוח, יעיל והפיך לניתוחים לקיצור ומעקף קיבה.

 

רישום הפטנט ששמו  "IMPLANTABLE ANCHORING DEVICE AND METHOD OF USE", בוצע בהתאם לבקשה שהגישה החברה ביום 17 לאפריל 2018. מועד פקיעת הפטנט הצפוי הינו אפריל 2038.

 

להערכת החברה אישור הפטנט כאמור מתקף את החדשנות של המערכת שעמדה בהצלחה בכל יעדי הניסוי הפרה-קליניים. בנוסף, אישור זה מרחיב את תשתית הפטנטים של החברה, מהווה חיזוק לקניינה הרוחני ומשכך מעצים את  הפוטנציאל המסחרי של המוצרים המשווקים על ידה כך שיתאפשר לחברה לקדמם בשווקים השונים.

 

לפי הדוח העולמי על סוכרת אשר פורסם בשנת 2016,  למעלה מ- 422 מיליון בני אדם הוגדרו כסובלים מסוכרת מסוג 2 בשנת 2014 בהשוואה ל- 108 מיליון בשנת 1980. עלויות הטיפול הרפואי המיוחסות להשמנת יתר עומדות על כ-827 מיליארד דולר בשנה  בארה"ב בלבד, כ-30 מיליון חולים (כ- 9.4% מאוכלוסיית המדינה) אובחנו כסכרתיים בשנת 2015.

 

להערכת החברה, פוטנציאל הצמיחה של שוק היעד למערכת עשוי להיות אף גבוה יותר לאור קווים מנחים של ההתאחדות האמריקאית לטיפול בסוכרת הממליצים כי הניתוח הבריאטרי יהפוך לטיפול מקובל לחולי סוכרת גם עבור חולים הסובלים מעודף משקל מתון, זאת בניגוד להנחיות הקודמות לפיהן הפרוצדורה הניתוחית הומלצה רק עבור חולים בעלי BMI (יחס משקל-גובה) העולה על 35

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה