דן מלונות במו”מ לרכישת רשת המלונות ”רימונים” של הכשרת הישוב

הרכישה תתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי; ההצעה של מלונות דן עומדת על 140 מיליון ₪

חדשות ספונסר 03/12/2018 10:17

א+א-

חברת דן מלונות מדווחת הבוקר כי החלה לנהל משא ומתן עם מלונות הכשרת הישוב, על בסיס הצעה שהגישה החברה למלונות הכשרה לרכישה של מלוא הונה המונפק והנפרע וזכויות ההצבעה של מלונות הכשרה, בדרך של מיזוג משולש הופכי, בתמורה ל-140 מיליון ₪.

 

בנוסף בעלי המניות של מלונות הכשרה יהיו זכאים לסכום שייפסק לטובת מלונות הכשרה בתביעה שהגישה נגד רשות מקרקעי ישראל בסך של 10.5 מיליון ₪ (במידה והתביעה תתקבל).

 

בשלב זה אין וודאות שהמשא ומתן האמור יבשיל לכדי עסקה מחייבת והשלמתו כפופה להשלמת בדיקת נאותות ולחתימה על הסכם מפורט שיהיה כפוף לאישורים רגולטוריים.

 

למיטב ידיעת החברה, מלונות הכשרה הינה חברה ציבורית שמניותיה רשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ועיקר פעילותה היא החזקה בבעלות ו/או בזכויות ניהול של שמונה בתי מלון ברחבי ישראל תחת שם המותג "רימונים", והינה צד לשני הסכמי שכירות וניהול נוספים של בתי מלון בהקמה. כמו כן, למיטב ידיעת החברה, מלונות הכשרה משכירה שטחי מסחר לצדדים שלישיים.

 

מיזוג משולש הופכי בנוי למעשה על פעילות של  שלוש חברות: חברה רוכשת, חברה נרכשת וחברת יעד. כלומר, החברה הרוכשת מקימה חברה-בת לצורך המיזוג, והיא מהווה את חברת היעד. החברה הנרכשת ממזגת לתוכה את חברת היעד ומחסלת אותה, כך שהחברה הרוכשת נותרת עם המניות של החברה הנרכשת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה