חדשות שוק ההון

הרווח הרבעוני הנקי של אזורים עלה ל-31 מיליון שקלים וההכנסות עלו ב-27%

מתחילת השנה מכרה החברה 253 יחידות דיור במחיר ממוצע של 2 מיליון שקלים ליחידה

חדשות ספונסר 28/11/2018 11:54

א+א-

חברת אזורים פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2018. החברה מדווחת על גידול משמעותי ברווח הנקי הרבעוני מ-13 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד ל-31 מיליון שקלים ברבעון השלישי 2018. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה אזורים רשמה רווח נקי של 63.8 מיליון שקלים, נתון המשקף עלייה של 28%, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד בה רשמה רווח של כ- 50 מיליון שקלים.

 

נתוני הרווח הגולמי של החברה מראים על עלייה מ-138 מיליון שקלים בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2017 ל-143 מיליון שקלים בשנת 2018, הרווח הגולמי הרבעוני של אזורים הסתכם בכ-61 מיליון שקלים ברבעון השלישי, לעומת 41 מיליון שקלים אשתקד, נתון המשקף קפיצה של כ-47%. הכנסות החברה קפצו לכ-222 מיליון שקלים לעומת כ-175 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, נתון המשקף עליה של 27%.

 

במהלך שלושת הרבעונים של השנה מכרה החברה 253 יח"ד בהיקף כולל של 529 מיליון שקלים, לעומת 331 יח"ד בתקופה המקבילה אשתקד בהיקף של כ-653 מיליון שקלים. המחיר הממוצע (לא כולל מע"מ) של יח"ד שמכרה החברה בתקופת הדוח הסתכם בכ-2 מיליון שקלים, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. החברה חוותה תרומה זניחה מצד פרויקטי מחיר למשתכן, עד לסיום תקופת הדו"ח הנוכחי החברה מכרה כ-40 יח"ד בפרויקט "מחיר למשתכן" במבשרת, עם זאת, בשנת 2019 החברה צפויה להתחיל לשווק שלושה פרויקטים של "מחיר למשתכן" בגליל ים, בראשון לציון ובשוהם בהיקף של מאות יח"ד, שישפיעו על תוצאות החברה בהמשך.

 

דרור נגל, מנכ"ל אזורים מסר: "החברה מבצעת בתקופה האחרונה צעדים חשובים להרחבת פעילותה העתידית ולהתאמה לתנאי השוק, לרבות גיוון תמהיל הפעילות לתחומים כגון התחדשות עירונית, נדל"ן מניב ודיור להשכרה לטווח ארוך. שוק הנדל"ן למגורים מושפע מצעדי הממשלה שיוצרים שינויים והסטות בביקושים, בו בזמן שהיזמים מצויים בחוסר ודאות מצד הרשויות וצנרת התכנון שבאזורים רבים אינה ערוכה לקידום פרוייקטי מחיר למשתכן, לאחר הכרזת הרוכשים הזוכים. ההתאמות שאזורים עושה בפעילותה, לרבות גיוון מקורות הפעילות ויצירת סינרגיה בין מקורות הפעילות השונים מאפשרים לנו לשמור על תוצאות חזקות ולהציג רבעון חיובי, עוד טרם ההשפעה המהותית של פעילותנו במסגרת מחיר למשתכן"

 

גיוון מקורות הפעילות של אזורים לתחומי הנדל"ן המניב והדיור להשכרה החל להניב רווחיות ברבעון הנוכחי. במהלך הרבעון רשמה אזורים הכנסה בסך של 38 מיליון ש"ח מעליית שווי של נכסים: וזאת בעיקר בשל השלמת הקמת בניין המשרדים בפרויקט הרצליה הילס וסיום הקמתו ואכלוסו של פרויקט הדיור להשכרה באשדוד. עם ההבשלה של פרויקטים אלה הם צפויים להניב לחברה רווחים תזרימיים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה