חדשות שוק ההון

הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם

אמש ננעל המסחר בוול סטריט ובאירופה במגמה חיובית. מגמה מעורבת מאפיינת כעת את המסחר באסיה. החוזים העתידיים בניו יורק אדומים. נמשכת עונת הדוחות

מערכת ספונסר 27/11/2018 09:11

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם; נעילה חיובית נרשמה אתמול בניו יורק ובאירופה, וגם הבורסה המקומית נסגרה אמש בעליות שערים. מגמה מעורבת מאפיינת את המסחר באסיה כעת. החוזים העתידיים בוול סטריט אדומים בשעה זו.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף כאשר בולטת מניית פריגו עם פער חיובי של 1.16%. טבע בפער שלילי של 1.40%.

עונת הדוחות נמשכת היום וחברות נוספות מדווחות על תוצאות כספיות לרבעון השלישי של 2018, בהן אי.בי.אי.

אתמול הוחלט כי לראשונה לאחר 7.5 שנים, הריבית במשק תעלה, ותעמוד על 0.25%. בעקבות זאת תשואות האג"ח הממשלתי לעשר שנים יורדות וכמו כן השקל מתחזק מול הדולר.

הראל פיננסים בתגובה על העלאת הריבית: ”הריבית עלתה - התמונה לא השתנתה. אנו עדיין סבורים שנראה עליית ריבית אחת או שתיים לכל היותר במהלך שנת 2019 כולה".

 בלאומי שוקי התייחסו גם כן לנושא בהודעה לפיה "ההחלטה מפתיעה בעיתוי שלה. המועד של העלאת הריבית, על סמך הנתונים בלבד, במסגרת של יעד יציבות מחירים, נראה מעט תמוה".

בסיכום הועידת לאנרגיה ועסקים נאמר אתמול כי ישראל צועדת לקראת שימוש בגז ובשמש בלבד. שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ פתח את הועידה באומרו כי "מחובתנו לבצע את המהפך, קודם כל נסגור את התחנות הפחמיות".

עוד מאירועי יום המסחר הקודם: אסתר אלדן, מנכ”ל דלק ישראל, תסיים את תפקידה בסוף 2018 לאחר שנתיים וחצי בתפקיד. "הובלתי את דלק ישראל להישגים מצוינים" אמרה.

הראל פיננסים פרסמו אתמול תחזית בה נטען בין היתר כי "השוק המקומי ממשיך להציג ביצועים עודפים מול השווקים בעולם. תחזית השוק לרבעון הנוכחי היא לצמיחה של 6%, כאשר מגזרי האנרגיה והפיננסים מובילים".

 ישרס דיווחה כי היא רוכשת את מתחם קריית התקשורת בנווה אילן וקרקע סמוכה נוספת. שתי העסקאות יחד מסתכמות בכ-255 מיליון ₪. הקרקעות מיועדות למשרדים, מלונאות ומסחר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה