חדשות שוק ההון

וואן טכנולוגיות רוכשת את סנס בי אי סולושנס, ספקית פתרונות בינה עסקית

חתמה על הסכם לרכישת 90% ממניות החברה; שווי העסקה 23.5 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 19/11/2018 10:39

א+א-

וואן שירותי תוכנה, חברת בת של וואן טכנולוגיות חתמה על הסכם לרכישת 90.29% מהון המניות של  חברת סנס בי.אי. סולושנס, ספקית פתרונות בתחום ה-BI (בינה עסקית) שפעילותה מורכבת בעיקר מאספקת שירותי יעוץ, יישום, פיתוח, והטמעה בתחום ה- BI וכן שיווק, הפצה מכירה ומתן תמיכה למוצרי BI ובעיקר למוצרים מבית התוכנה QlikTech ומוצרי Alteryx . בסנס מועסקים כ- 65 עובדים.

 

במסגרת הסכם הרכישה תרכוש וואן את המניות הנמכרות תמורת סך כולל של 23.5 מיליון ₪, מתוכם 22 מיליון ₪ ישולמו למוכרים במועד ההשלמה, סך נוסף של עד 5.1 מיליון ₪ ישולמו עד סוף מאי בהתאם לתוצאות העסקיות של סנס עד אז. התמורה נקבעה במו"מ בין וואן לבין המוכרים, על בסיס מכפיל שנקבע בין הצדדים על הרווח התפעולי המייצג של סנס. שאר המניות ישארו בידי המנכ"ל הנוכחי של סנס, שימשיך לכהן כמנכ"ל לפחות למשך שנה נוספת.

 

השלמת העסקה כפופה לקבלת אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים לביצוע העסקה וכן קבלת אישורי הבנקים עמם סנס התקשרה. תשלום התמורה ימומן בחלקו ממקורות עצמאיים של החברה ובחלקו מאשראי בנקאי שבכוונת החברה לקחת.

 

עוד הוסכם כי ערב השלמת העסקה תכריז סנס על חלוקת דיבידנד למוכרים בגין רווחיה על פי הדוחות הכספיים של סנס ליום.

 

וואן טכנולוגיות התחייבו שלא להתחרות בתחומי הפעילות של סנס, במישרין או בעקיפין, לתקופה שנקבעה בהסכם הרכישה.

 

רכישת סנס תאפשר לחברה להרחיב את סל הפתרונות המגוון אותו היא מציעה ללקוחותיה. רכישת סנס מהווה צעד נוסף בכניסתה של החברה לתחומי ניהול הידע, ה- DATA ,בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

 

על פי הדוחות הכספיים של סנס לשנת 2017 ולרבעון השלישי של 2018 ,הכנסות סנס הסתכמו לסך של כ- 26.8 מיליון ש"ח וכ-18.2מיליון ₪, בהתאמה. הרווח התפעולי של הפעילות הנרכשת לתקופות אלו הסתכם לסך של כ- 4.8 מיליון ש"ח וכ- 3.4 מיליון ₪, בהתאמה. סך הנכסים של סנס בסוף הרבעון השלישי הסתכם לכ- 7 מיליון ש"ח וסך ההתחייבויות הסתכמו בכ- 5.2 מיליון ש"ח.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה