חדשות שוק ההון

ירידות שערים בבורסה בהובלת כלל ומלם תים, פוקס עולה

את המחזורים מובילות מניות לאומי, פז וכיל שיורדות. מניית פוקס עולה בעקבות הודעת החברה לפיה אין ממש בדיווחים בתקשורת אודות חשדות נגד בעל השליטה בחברה

מערכת ספונסר 15/10/2018 12:59

א+א-

הבורסה בת"א רושמת בשעות הצהריים ירידות שערים בהובלת מדדי הטכנולוגיה. את המחזורים מובילות מניות לאומי, פז נפט, כיל, דיסקונט, נייס וטבע שיורדות כולן. פוקס מובילה את טבלת העליות לאחר הודעת החברה על תוצאות בדיקה חיצונית, לפיהן אין ממש בדיווחים שהופיעו בתקשורת אודות חשדות לכאורה נגד בעל השליטה הראל ויזל. אחרי פוקס עולות גם או.פי.סי אנרגיה, אנרג’יקס, מגה אור, מבני תעשיה ואינרום.

מחזור המסחר עומד בשעות הצהריים על כ – 412 מיליון ₪.

מוקדם יותר פרסמו מיטב דש המלצה על הטיית תיק אג"ח לטובת האפיק השקלי. עוד המליץ הכלכלן הראשי אלכס זבז’ינסקי להאריך מח"מ התיק לבינוני – ארוך, ועל משקל בינוני – נמוך באפיק המנייתי תוך הטיית החשיפה למניות דפנסיביות יותר

כלכלני לאומי פרסמו המלצה על חשיפה מט"חית משמעותית בתיק ההשקעות, ובנוסף המליצו על העדפה לאגרות חוב שקליות על פני הצמודות. זאת בין היתר על רקע עלייה חדה יחסית בציפיות לאינפלציה.

על פי לאומי שוקי הון הבוקר, "מומלץ להימנע מענפים רגישים להעלאות ריבית כמו נדל"ן". עוד נכתב בסקירה כי"התמתנות האינפלציה והתחזקות השקל היבילו לדחיית מועד העלאת הריבית על ידי הוועדה המוניטרית".

פתאל דיווחה היום כי החברה ורשת בתי המלון פנדוקס רוכשות את מלון היוקרה מידלנד מנצ’סטר תמורת כ – 115 מיליון ליש"ט. חלקה של פתאל ברכישת המלון עומד על כ – 14 מיליון ליש"ט. במסגרת ההסכם פתאל תשכור את המלון לתקופה של 35 שנים.

תביעות משפטיות הוגשו נגד שלוש חברות בשליטת מגדל בעניין קניון הזהב בראשל”צ. דווח כי על פי התביעה, התנהלות החברות הובילה לטרפוד פרויקט הקמת המתחם הקולינרי "גולדן מרקט" בתחתית הקניון.

 ננו דיימנשן צופה הבוקר דיווח על הכנסות בגובה 1.6 מ’ דולר ברבעון החולף. כלומר, מדובר בתחזית להכנסות הרבעון השלישי של 2018. ברבעון השני של השנה, דווח על 1.088 מיליון דולר וברבעון השלישי ב 2017 דווח על הכנסות של 0.143 מיליון דולר.

 אשטרום נכסים הודיעה על הסכם לבניית שני מגדלים בבני ברק. החברה התקשרה לצורך העניין עם דן תחבורה ציבורית. היקף הפרויקט של אשטרום הוא 766 מיליון ₪.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה