עליות שערים של כ-0.8% בבורסה בהובלת טבע וכיל שעולות ביותר מ-3%

את המחזורים מובילה מניית רציו בעליה ואחריה עולות במחזורים גדולים גם מניות טבע וכיל. טבע לאחר שחזרה בפער ארביטרז’ של 3.5% וכיל בעקבות חוזרים חדשים בסין

מערכת ספונסר 14/10/2018 13:17

א+א-

הבורסה בת"א רושמת עליות של כ-0.8% בשעות הצברים בהובלת מדדי הביומד והטכנולוגיה. את המחזורים מובילה מניית רציו בעליה ואחריה עולות במחזורים גדולים גם מניות טבע וכיל. טבע, כיל, החברה לישראל, לייבפרסון וביוטים רושמות את העליות הגבוהות ביותר במדד ת"א 125 והן עולות ביותר מ-3%. מנגד יורדות מניות אופקו, פריגו, קמטק, אודיוקודס ונפטא. מחזור המסחר עומד בצהרים של כחצי מיליון ₪.

 

 לאומי לא ממליצים להגדיל החשיפה לאפיק הקונצרני ובעיקר לא לחברות בדרוג נמוך. דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מפרסם היום את הסקירה השבועית בה הוא מעריך כי הנגיד החדש ייתן משקל רב יותר לנושא מחירי הנכסים ויציבותם בהחלטות הריבית. הבנק הפדראלי, לדעתו עשוי להעלות את הריבית בקצב גבוהה ממה שמעריכים.

 

מניית כיל זינקה היום לאחר שדיווחה בסוף השבוע על חוזים חדשים בסין במחיר של 60 דולר יותר לטון מהחוזים הקודמים. כיל הודיעה בסוף השבוע כי כי חתמה על מספר חוזים עם לקוחותיה בסין לצורך אספקת 905,000 טון מטרי של אשלג, עם אופציה הדדית ל- 375,000 טון נוספים. זאת בנוסף לחוזים עם הודו, עליהם דיווחה בעבר.

 

אלטשולר-שחם, מיטב דש, פסגות והלמן-אלדובי זכו להיות קרנות ברירת המחדל. שר האוצר, משה כחלון, ורשות שוק ההון, הכריזו היום על ארבעת קרנות הפנסיה שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר בהליך לבחירת קרנות ברירת המחדל: תגדיל פנסיה באלפי ש"ח בשנה.

 

תחום הקנאביס ממשיך להיות התחום מעורר העניין בבורסה. שתי הודעות עד הצהרים: פרוטאולוג’יקס מדווחת כי קאנומיד קיבלה אישור ראשוני לתשתיות לגידול קנאביס רפואי. מדובר באישור ראשוני של הגוף המוסמך מטעם היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, כי תשתיות החווה ממוקמת על שטח של כ-15 דונם.

 

וגם, פנטזי ואופקטרא יתקשרו בהסכם עם חברה שתרכוש בעתיד רשיון לפיתוח מוצרי קנאביס. חברת המטרה, באמצעות פיור קפיטל, מנהלת מגעים מתקדמים לצורך רכישת רישיון פיתוח טכנולגי ממוסד אקדמי מוביל בישראל, בתחום אמצעי לשימוש בקנאביס.

 

הפיקוח על הבנקים מוריד את העמלות לעסקים הקטנים והזעירים. הערכה, יגרע מהכנסות הבנקים כ-160 מיליון ₪ בשנה. הפיקוח לבנקים הודיע לבנקים כי עליהם לאתר את כל העסקים הקטנים שיכולים לחסוך ממעבר למסלול העמלות הרלוונטי, ולשלוח להם הודעה על העברתם למסלול הזה.

 

 סומוטו מדווחת על המשך שיפור בפרמטרים תפעוליים בכל מגזרי הפעילות ברבעון ה-3. ההכנסות צפויות להסתכם בכ- 14.0-14.5 מיליון דולר, ידול של כ- 6.3% בהשוואה לרבעון השני של השנה ה- EBITDA צפויה להסתכם בכ- 3.7-4.0 מיליון דולר, גידול של כ- 24%.

 

 מיקרומדיק בהסכם הפצה בסין למוצר אבחון סרטן שלפוחית השתן. "ההסכם הוא צעד חשוב במימוש האסטרטגיה במסחור המוצר לאבחון סרטן שלפוחית השתן בשווקי יעד מרכזיים: ארה"ב, מדינות יעד באירופה, סין והודו".

 

תעשיית הקרנות קיבלה היום עידוד. קרנות ההשקעה במיזמי תשתית בישראל יקבלו הטבות מס ויסחרו בבורסה. הוועדה לעידוד הקמת קרנות נסחרות להשקעה בתשתיות הגישה המלצות ביניים: בדומה למודל קרנות ה -RIET יוענקו הטבות מס לקרנות שישקיעו במיזמי תשתיות בישראל ויסחרו בבורסה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה