חדשות שוק ההון

ת”א נסחרת בירידת שערים כוללת, שיאני הירידות הם מדדי הביומד והטכנולוגיה

מדד ת"א 35 יורד בכ – 2.02% ומדד ת"א 125 יורד בכ -2.07%. ארנינגס: "אנחנו לא בפתחו של משבר כלכלי". לידר שוקי הון: ”הירידות בשווקים ימשכו בימים הקרובים"

מערכת ספונסר 11/10/2018 13:02

א+א-

הבורסה בתל אביב נסחרת בירידות שערים חדות, כאשר כל המדדים יורדים, ובהם בולטים מדדי הביומד והטכנולוגיה. זאת על רקע הירידות באירופה, באסיה והחוזים העתידיים האדומים בניו יורק. מדד ת"א 35 יורד בכ – 2.02% ומדד ת"א 125 יורד בכ – 2.07%.

את המחזורים מובילות מניות לאומי, טבע, פועלים, כיל, דיסקונט ונייס שיורדות כולן. את העליות המעטות מובילות מניות רמי לוי ומגדלי תיכון.

מחזור המסחר בשעות הצהרים מסתכם בכ- 845 מיליון ₪.

מנכ"ל ארנינגס אייל ראובן התייחס היום לירידות בשווקים ואמר כי "אנחנו לא בפתחו של משבר כלכלי, זהו תיקון בריא שיבסס רמות מחירים מותאמות יותר לסביבת ריבית גבוהה".

יונתן כץ מלידר שוקי הון התייחס גם הוא לנושא וגרס כי ”הירידות בשווקים ימשכו בימים הקרובים, זאת בין היתר מכיוון ששוק המניות כבר מתומחר גבוה יחסית וקיימת בשלות לתיקון משמעותי".

בנק לאומי פרסם הערכה לפיה צפויה האצה בקצב התרחבות הפעילות הכלכלית בישראל, בין היתר על פי המדד המשולב לבחינת מצב המשק ונתוניו בחודשים יולי – אוגוסט.

האנליסטים שאול אייל וסרגיי וסנצ’וק מאופנהיימר העריכו היום כי מניית אימפרבה הגיעה לתמחור חסר ביחס לממוצע ענפי וטענו כי "הדוחות האחרונים מאכזבים".

חברת טבע הודיעה היום כי הוועדה המייעצת לתרופות אונקולוגיות של ה – FDA המליצה פה אחד על רישיון ביולוגי למוצר CT-P10, לטיפול בשלוש התוויות שונות. מדובר בשיתוף פעולה של טבע עם חברת סלטריון למסחור המוצר בארה"ב ובקנדה.

 קסטרו רכשה את יתרת המניות של חברת טיקיטקה ומחזיקה כעת ב – 100% ממניותיה, זאת בהתאם לדיווחים קודמים על רכישת הון המניות לאחר הסכם הזיכיון עם מותג הקוסמטיקה Kiko Milano, עליו דווח אתמול.

חברת בת של ישפרו מכרה נכס נדלנ"י ביבנה תמורת 86 מיליון ₪, בעסקה שתושלם בתוך 90 ימים. מדובר ב – 29 דונם שבהם כ – 13,000 מ"ר שטח בנוי.

גבאי התחדשות עירונית דיוווחה מוקדם יותר כי הצעת הרכש של דקמא נענתה וכי ירכשו כ – 1.5 מיליון מניות של החברה, כאשר אחוז הרכישה מכל ניצע יעמוד על 16.17%

בבוקר הודיעה חברת יוניברסל מוטורס כי גייסה בשני מכרזי אג"ח כ – 304 מיליון ₪.

מתוצאות ההנפקה שפורסמו, עולה כי במכרז א’ גויסו 89 מיליון ₪ ובמכרז ב’ גויסו 215.5 מיליון ₪.

בשעות האחרונות דווח כי אפריקה השקעות הגיעה להסכם עם רשות המסים, הגישה מסמכי שעבוד הבטוחה שתירשם לטובת הרשות ובהתאם יחתם ההסכם בימים הקרובים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה