ת”א סגרה בעליות של כחצי אחוז בהובלת מדדי הגז-נפט וחברות הביטוח

מדד ת"א 35 סגר בעליה של 0.5% ומדד ת"א 125 עלה ב-0.51%. את המחזורים הובילה מנית פרוטרום שתמחק מהבורסה. את העליה הגדולה בת"א 125 רשמה אופקו 5.5%

מערכת ספונסר 03/10/2018 17:43

א+א-

הבורסה בת"א סיימה בעליות של כ-חצי אחוז במדדים המובילים בהובלת מדדי הגז נפט ומדד חברות הביטוח. את המחזורים הובילה מניית פרוטרום בירידה קלה ואחריה במחזורים גדולים מניות דיסקונט וטבע בעליה. הבורסות באירופה ובארה"ב רושמות אף הן עליות שערים בשעת הסגירה בת"א.

 

במסגרת מניות הנסחרות בת"א 125 רשמה עליה נאה מניית אופקו אחרי שהתרסקה בשבועות האחרונים. במסגרת מדד מניות הגז והנפט הנסחרות במדד ת"א 125 מניות קבוצת דלק רשמו את העליה הנאה ביותר. גם מניות החברה לישראל עלו ואחריהן נרשמו עליות במניות גילת, פמס וחברת הביטוח מגדל. מנגד רשמו ירידות מניות הכשרת הישוב, דנאל, מגדל הים התיכון, לייבפרסון ואחרות.

 

על פי נתוני הבורסה, בסיכום חודש ספטמבר 2018 נרשמה בבורסה בת"א מגמה מעורבת במדדי המניות המובילים.מדד ת"א-35 ירד בחודש זה ב-1.4%, לאחר חמישה חודשים רצופים של עלייה. לירידת המדד תרמו המניות הדואליות, ובראשן אופקו, פריגו וטבע. מנגד, תרומה חיובית של כ-0.4% למדד היתה למזור רובטיקה שזינקה החודש בכ-21% בעקבות ההודעה על עסקה לרכישתה ע"י חברת המכשור הרפואי האמריקאית מדטרוניק בעסקת ענק ששוויה כ-1.6 מיליארד דולר.

 

 מיטב דש כתבו היום בסקירתם כי למרות אמירות נגיד ה-ECB על התגברות האינפלציה, הנתונים בפועל לא מאשרים זאת. אלכס זבז’ינסקי אמר: "עליית ריבית ה-ECB לא נראית באופק ולהערכתנו, ריבית ה-FED לא תעבור בסופו של דבר את הרמה של 3%".

 

יניב חברון מאלומות בסקירתו השבועית: ”שוב טראמפ מתדלק את השווקים”. ההסכם החדש שיקרא USMCA ויחליף את NAFTA לא מביא עמו בשורה ענקית לארה"ב אבל המשקיעים מרוצים בעיקר מהסרה של חוסר וודאות.

 

וונטייז חתמה היום על הסכם עם החברהLife Servicos De Communicacao Multimidia Ltda שהינה ספקית אינטרנט מסאו-פאולו ברזיל, להפצת שירותי ה-SmartVOD ואפליקציות של החברה ללקוחותיה של Life בברזיל למשך שלוש שנים. הסכם זה מצטרף למספר הסכמי הפצה הקיימים לחברה בברזיל, כגון הסכם הפצה עם LG והסכם הפצה עם סמסונג.

 

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מתכבדת להודיע כי חברת ביוקיין תרפיוטיקס (המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-27%), התקשרה עם חברת ביוליין בהסכם למכירת מחצית מזכויותיה של ביוקיין לתקבולים מרישיונות משנה לתרופה 8040 וזאת בתמורה לסך של עד 20 מיליון דולר, מתוכו 10 מיליון דולר במזומן, 5 מיליון דולר במניות ביוליין ועד 5 מיליון דולר נוספים כתלות בהתקיימותן של אבני דרך. ביוקיין עשויה להיות זכאית לתקבולים נוספים במקרה שביוליין תתקשר בעסקת רישוי של התרופה בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם.

 

ההוצאה השנתית של הממשלה גדלה ב-100 מיליארד שקל לשנה. כך על פי הדו"חות הכספיים של ממשלת ישראל ל-2017. הגירעון בתקציב המדינה הסתכם בכ- 24.6 מיליארדי ₪. זו השנה החמישית ברציפות בה הגירעון יורד לעומת קודמתה.

 

ערב רפורמת קרנות הסל, בספטמבר 2018 נפדו כ-366 מיליון ש”ח משוק תעודות הסל. כך על פי נתוני איגוד תעודות הסל בלשכת המסחר. מתחילת שנת 2018 נפדו כ-7.5 מיליארד ₪ משוק תעודות הסל.

 

תעשיית קרנות הנאמנות חוזרת לגייס; התעשייה המסורתית גייסה כ-105 מיליון ₪. מיטב דש מעריכים כי הקרנות המנוהלות סבלו מיציאת כספים בסכום של כ-350 מיליון ₪. הקרנות המנייתיות רשמו ירידה חדה בקצב הגיוסים מאוגוסט, של כ-370 מ’ ₪.

 

מודיעין אנרגיה הודיעה כי היקף המשאבים המותנים בפרוספקט טרינידד 7 מוערך בכ-17.5 מיליון חביות נפט. כמו כן נמצאו משאבי גז הנאמדים בכ-1.6 מיליון חביות נפט.מתוכנן קידוח נוסף בפרוספקט והמשך פיתוח השדה. כל הנפט שהופק מבאר זו החל מביצוע מבחני ההפקה, נמכר באופן רציף.

 

רשות ני”ע השיקה את קמפיין שבוע המשקיעים הבינ”ל להעלאת המודעות לצרכנות פיננסית אחראית. ישראל שותפה לקמפיין שמוביל ארגון IOSCO, הפורום הבכיר ביותר לשיתוף פעולה בין רשויות ניירות ערך בעולם, יחד עם כ - 86 רשויות מפקחות ברחבי העולם. עוד נודע, כי לראשונה הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ’יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך. הטמעת הטכנולוגיה במערכות המידע של הרשות, מתכתבת עם חזונה לקידום חדשנות פיננסית בשוק ההון ולאימוץ טכנולוגיות לשירותים ולמוצרים פיננסיים.

 

פרוטרום פרסמה החלטות מיסוי בק”ע התמורה במניות וניכוי במקור של תמורת מיזוג IFF. לגבי בעל מניות שאינו בעל שליטה בחברה, קבלת המניות המוקצות בתמורה למניות החברה לא תחשב כ"מכירה" לעניין פקודת מס הכנסה במועד החלפת המניות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה