חדשות שוק ההון

איי-אופטימה של ביולייט מכרה 41% ממניותיה לחברה סינית ב-17 מיליון דולר

קאנגהונג, חברת תרופות סינית ציבורית הנסחרת בבורסת שנזן, תעלה להחזקה של 60% באיי-אופטימה, בהמשך להשקעה של 7 מיליון דולר בחברה לפי שווי של 30 מיליון ד’ לפני הכסף

מערכת ספונסר 27/09/2018 09:58

א+א-

חברת ביולייט (ת"א: בולט) מודיעה על השלמת השלב השני בעסקת השקעה ומכירת החברה המוחזקת איי אופטימה. במסגרת שלב שני זה, רכשה קאנגהונג (Chengdu Kanghong Pharmaceutical Group), חברת תרופות סינית ציבורית הנסחרת בבורסת שנזן (סימול 002773CH), מבעלי המניות של איי אופטימה (כולל מביולייט), כ-41% ממניות איי אופטימה תמורת 17.2 מיליון דולר ותעלה להחזקה של 60% באיי אופטימה.

 

השלמת השלב השני מצטרפת להשקעה של 7 מיליון דולר שביצעה קאנגהונג באיי אופטימה לפי שווי של 30 מיליון דולר, לפני הכסף, במרץ 2018. חלקה של ביולייט בתמורת השלב השני שהושלם כעת עומד על כ- 12 מיליון דולר.

 

השלבים השלישי והרביעי להסכם הרכישה וההשקעה, אשר בכפוף לקבלת אישורים מקדמיים, צפויה השלמתם בהתאם להסכם במהלך הרבעון השני של שנת 2019 והרבעון השני של שנת 2021, בהתאמה, יכללו רכישת יתרת המניות של איי אופטימה מבעלי מניותיה כולל ביולייט על ידי קאנגהונג, כ- 20% בכל שלב, לפי שווי חברה של איי אופטימה של בין 40.5 ל- 56.25 מיליון דולר, אשר יקבע בהתאם לתוצאותיה התפעוליות של איי אופטימה.

 

השלמתם העתידית של השלב השלישי והרביעי להסכם ההשקעה והרכישה, צפויה לייצר לביולייט תזרים מזומנים ברוטו נוסף של בין כ- 11 מיליון דולר לכ- 15.3 מיליון דולר, כך שסך תזרים המזומנים ברוטו הצפוי של ביולייט ממכירת כלל מניותיה באיי אופטימה בשלבים השני עד הרביעי (כולל), יסתכם לכ- 23 מיליון דולר עד כ-27 מיליון דולר.

 

בנוסף, כחלק מהסכם ההשקעה והרכישה, נחתם בין איי אופטימה לחברת התרופות הסינית הסכם הפצה בלעדי עבור מערכת IOPtiMate™ של איי אופטימה בסין, לכ-3 שנים לפחות. במסגרת הסכם הפצה זה, עוד דיווחה ביולייט היום, כי הושלמה מכירה ראשונה של מערכת ה- IOPtiMate™ של איי אופטימה לבית חולים מוביל בסין המתמחה בתחום העיניים.

 

קאנגהונג נוסדה בשנת 1996 והפכה לחברה ציבורית בשנת 2015. החברה עוסקת במחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירת תרופות, בעיקר בתחום העיניים. לחברה מעל 4,000 עובדים ומספר חברות בנות.

 

סוזנה נחום זילברברג, מנכ"לית ביולייט: "אנו שמחים על השלמת השלב השני והמהותי מבין הארבעה במימוש העסקה למכירת איי אופטימה לחברה מובילה בסין בתחום העיניים. עסקה זו מהווה דוגמא ליישום האסטרטגיה אשר אנו מובילים למסחור פתרונות רפואיים ייחודיים בתחום העיניים בשווקי יעד משמעותיים. התמורה הנוכחית עבור חלק ממניותינו באיי אופטימה במסגרת השלב השני של העסקה, כמו גם התמורה הצפויה מהשלבים הבאים הצפויים בעסקה ממכירת יתר המניות שלנו בה, ישמשו אותנו לתמיכה בפעילות הפיתוח, במאמצי שיווק ובשיתופי פעולה בעסקאות עתידיות. בכוונתנו להמשיך לפעול לקידום ומסחור הפתרונות הרפואיים הנוספים שלנו תוך הצפת ערך נוספת עבור בעלי מניותינו."

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה