ייצוגית נגד עשרות חברות: לא הציבו בחנויות מכשירי עזר לכבדי שמיעה

עמותת "תועלת לציבור" הגישה בקשה לייצוגית בהיקף כספי כולל של כ-15 מיליון שקלים נגד חברת דלתא ו-30 נתבעות נוספות

מערכת ספונסר 26/09/2018 12:12

א+א-

חברת דלתא גליל מדווחת כי אתמול (שלישי) התקבלה אצל החברה תביעה ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד החברה ונגד 30 נתבעות נוספות, על ידי "עמותת תועלת לציבור". בקשת האישור מבוססת על טענה כי החברה לא הציבה באחת מחנויות "דלתא" – חנות המצויה בקניון עזריאלי בעכו – מכשיר עזר לכבדי שמיעה, כנדרש על פי חוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, ותקנות שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות.

 

התובעת לא התייחסה לחנויות נוספות מרשת "דלתא" והיא ביססה את כל הבקשה לאישור, על ה"ממצאים" בחנות ספציפית אחת.

 

עילות התביעה הנטענות בבקשה לאישור הן הפרה של חוק השוויון ותקנות השוויון, הפרת חובה חקוקה, עילת תביעה מכוח עוולת הרשלנות ועשיית עושר ולא במשפט. התובעת טוענת כי הקבוצה שבשמה הוגשה הבקשה לאישור כוללת את כלל האנשים עם מוגבלות בשמיעה אשר מיום 1.7.2014 ואילך "הגיעו או היו יכולים להגיע" לסניפי רשת החנויות של המשיבות בבקשה לאישור שאין בהם מערכות עזר לשמיעה.

 

התובעת טוענת כי הנזק שנגרם לכל אחד מחברי הקבוצה הוא 300 שקלים, וכי הנזק שנגרם לכלל חברי הקבוצה – דהיינו, לחברי הקבוצה שהם לקוחות של 31 הנתבעות הוא 15 מיליון ש"ח. מהבקשה לאישור לא ניתן לדעת מהו החלק מסכום התביעה אותו מייחסת התובעת לדלתא. בנוסף לסעד הכספי, מבקשת התובעת כי יינתן צו עשה אשר יחייב את המשיבות להתקין ולהפעיל מערכות עזר לשמיעה בסניפיהן.

 

דלתא, בסיוע יועציה המשפטיים, מסרה בדיווח לבורסה כי החברה לומדת את הבקשה לאישור והיא תגיש את תשובתה, במידת הצורך, לבית המשפט, בהתאם לדין.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה