חדשות שוק ההון

עליות בבורסה בת”א בהובלת מניות הנפט והגז; אופקו תסחר לקראת הסגירה

הבורסה בת"א נסחרת הבוקר בעליות שערים אם כי לקראת הצהרים העליות התמתנו. באירופה ממתינים להודעת הריבית ללא ציפיות מיוחדות ובניו יורק חוזים ירוקים

מערכת ספונסר 13/09/2018 13:08

א+א-

הבורסה בת"א נסחרת הבוקר בעליות שערים אם כי לקראת הצהרים העליות התמתנו. את העליות מוביל מדד האנרגיה – גז ונפט - לאור העלייה במחירי הנפט בימים האחרונים. באירופה נרשמות בשעה זו עליות לקראת החלטת הריבית בעוד זמן קצר ולפי הערכות בשוק, הבנק המרכזי האירופי יותיר את הריבית ללא שינוי ברמתה האפסית. בניו יורק החוזים העתידיים נסחרים בעליות קלות לאור האפשרות לחידוש שיחות הסחר עם סין.

 

ובחזרה לבורסה בת"א: בנק דיסקונט שקפץ אתמול בעקבות רכישת בנק דקסיה מתממש היום ורושם ירידת שערים. מנגד מניית לייבפרסון שחזרה מניו יורק בפער ארביטארז’ חיובי של 3% סוגרת בת"א את הפעל ועולה. מחזורים גדולים רושמת מניית דיסקונט – כאמור בירידה ומניות פרוטרום, ולאומי בעליה ובנק הפועלים בירידה. מחזור המסחר הכולל במניות מסתכם עד שעות הצהרים בכ- 500 מיליון ₪.

 

את עיקר העניין היום בבורסה תרכז מניית אופקו לקראת סגירת המסחר היום למרות שהמנייה לא נסחרת בנאסד"ק בשבוע האחרון. ההחלטת בכל זאת לאפשר מסחר במנייה באה על פקיעות אופציות המעו"ף השבועית. סוחרים מעריכים כי אופקו תתרקס ב-40%. יש לזכור כי בסוף יום המסחר האחרון שלה בניו יורק היא בפער שלילי של יותר מ-20%. הפסקת המסחר בניו יורק באה על רקע כתב אישום נגד החברה ובעל השליטה בה החשודים בהרצת מניות.

 

בקרב מניות ת"א 125 בולטות בעליות מניות לייבפרסון, שכאמור חזרה בפער חיובי מניו יורק, כלכלית ירושלים שקיבלה דירוג A+ ממעלות, חברת הבת מבני תעשיה וכן עולות מניות קנון ואודיוקודס. מנגד, רושמות ירידה מניות מזור רובוטיקה שחזרה בפער לילי מניו יורק והיא סוגרת את הפער. יורדת גם מניית בזק על רק הבעיות בחברת הבת פלאפון.

 

מג’יק רושמת עליות הבוקר לאחר שדיווחה כי תספק את תשתית מערכת התשלום של ענקית מיחזור קנדית: מג’יק תספק את פתרון פלטפורמת האינטגרציהXPI Magic לספקית עצמאית של שירותי מיחזור מהגדולות ביותר בקנדה.

 

אינפמיר תספק ללקוח בינלאומי חומר גלם ב-35 מיליון דולר ב-10 שנים. אינפימר התקשרה במזכר הבנות עם יצרן פלסטיק בינלאומי מוביל לפיו תספק ללקוח זה חומר גלם (אינפימר) וזאת עד לשווי של כ-35 מיליון דולר על פני תקופה של 10 שנים.

 

 די פארם בהסכם עם חב’ טכנולוגיה לייצור אבקה נונומטרית מקנאביס רפואי. על פי הסכם העקרונות, חברת הטכנולוגיה הישראלית, יו.אן.וי תייצר את האבקה הננומטרית, במפעל העתיד להיבנות על ידי יו.אן.וי.

 

 מטריקס רוכשת את השליטה בחברת אינטגריטי תוכנה. אינטגריטי הוקמה בשנת 2011 על ידי ארז גולדשטיין והפכה במרוצת השנים להיות דומיננטית ומובילה בשוק הישראלי בתחום שיווק והטמעת מוצרי תוכנה.

 

אייסקיור לא קיבלה בסין אישור לפטנט משלים של החומר הקריוגני. החברה מסרה כי קיבלה הודעה ממשרד הפטנטים בסין כי הם דוחים בקשת החברה לקבל אישור לפטנט משלים לפטנט קיים של החברה: אינו מחדש על הפטנט הקיים של החברה

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה