חדשות שוק ההון

המדדים המרכזיים בבורסת ת”א נסחרים בעליות בהובלת הבנקים

הודעת בנק דיסקונט שהוא רוכש את בנק דקסיה הפיחה רוח במפרשי מניות הבנקים. דקסיה טס 9%. אורמת מזנקת ביות מ-6% בעקבות פער ארביטרז’ חיובי

מערכת ספונסר 12/09/2018 13:08

א+א-

הבורסה בת"א נסחרת במגמה מעורבת כאשר שני המדדים העיקריים – ת"א 35 ות"א 125 נסחרים בעליות בהובלת מניות הבנקים. בנק דקסיה ומניית אורמת מזנקות ב-9% ו-6.5% בהתאמה. דקסיה בעקבות ההודעה על רכישתו ע"י דיסקונט ואורמת בעקבות פער ארביטרז’ חיובי. את המחזורים מוביל בנק לאומי בעליה ואחריו במחזורים גדוליםגם הן בעליה מניות פרוטרום ודיסקונט. מחזור המסחר עד שעה זו מסתכם ב-600 מיליון ₪.

 

המניות הבולטות בעליה במדד ת"א 125, אחרי דקסיה ואורמת, הן מניות אשטרום, קנדה ישראל, החברה לישראל  פוקס ומזור שחזרה מחופשת החג עם פער ארביטרז’ חיובי. מנגד יורדות ביוטיים, קמטק, טאואר שחזרה עם פער שלילי מניות יורק, נובה שמתממשת לאחר תקופה של עליות, פריגו שגם היא חזרה מהחג בפער ארביטרז’ שלילי ואפריקה נכסים.

 

הבורסה בת”א השהתה את המסחר במניית אופקו עד שתחזור להיסחר בנאסד”ק. כזכור, הופסק המסחר במניה ביום ו’ בעקבות כתב אישום נגדה ונגד הבעלים באשמת הרצת מניות. אתמול הודיעה אופקו כי היא עושה מאמצים לענות ולהסביר על כל מה שנאסד"ק מבקשת, כדי לחזור ולהיסחר, אך אינה יכולה להעריך מתי היא תוכל תספק את כל התשובות.

 

דיסקונט רוכש את בנק דקסיה במחיר של 758.6 ש”ח למניה. העסקה דרושה לקבל אישורים רגולטוריים שונים והתקיימות תנאים מתלים שונים לכן אין ודאות שההצעה תבשיל לכדי חתימת הסכם סופי.

 

 קסטרו דיווחה היום כי נחתם ההסכם שת”פ פרזנטורית בין קרולינה למקה לבין קים קרדשיאן. במסגרת השת"פ תהיה קרדשיאן אחראית על יצירת ליין משקפיים בעיצובה שיכלול מהדורה מוגבלת של מוצרים. ביחד עם בר רפאלי הן ידגמנו את כל מוצרי החברה.

 

טלרד תספק מוצרי תקשורת ללקוח בצפון אמריקה ב-22 מיליון דולר. ההסכם נחתם ברקע כוונת הלקוח להקים 200 אתרי תקשורת בצפון אמריקה במהלך תקופת ההסכם ולעשות לשם כך שימוש במוצרים ושירותים המסופקים על ידי החברה.

 

גרדיה של אליום מדיקל חתמה על מזכר הבנות לעסקה אסטרטגית עם חברה בינלאומית מובילה. במסגרת ההסכם תקבל אליום תשלום ראשוני משמעותי, החברה הגלובאלית תפיץ את מערכת ה-WIRION באופן בלעדי בשוק האמריקאי לתקופה של 3 שנים, במהלכה תינתן לחברה הגלובאלית אופציה לרכישת כלל הנכסים של גרדיה.

 

 להב השלימה עסקה בגרמניה לרכישת מרכז מסחרי בכ-4.25 מיליון אירו. הנכס הנרכש ממוקם בעיר וורסלן במערב בגרמניה (כ-80 ק"מ מדיסלדורף) על שטח של כ-4 דונם ובשטח בנוי של כ- 3,072 מ"ר.

 

 רפק מוכרת 50% מרפק אנרגיה לג’נריישן קפיטל ב-70 מיליון ש”ח. רפק אנרגיה מחזיקה כ- 82% בשתי תחנות כח שהינן הנכס העיקרי שלה: רמת גבריאל ואלון תבור אשר יספקו חשמל וקיטור לתנובה ונילית.

 

 מישורים רוכשת חניון מסחרי במיאמי ב-18.25 מיליון דולר. הנכס הינו מבנה בן 7 קומות, הכולל כ-756 מקומות חנייה, שוכן על מגרש בשטח כולל של כ-3,483 מ"ר וכולל כ-24 אלף מ"ר בנוי, עם זכויות בנייה של כ-120 אלף מ"ר נוספים.

 

קומפיוג’ן החלה בניסוי קליני שלב 1 עבור COM701, נוגדן ראשון מסוגו לאימונותרפיה בסרטן. מדובר בנוגדן ראשון מסוגו לאימונותרפיה המכוון למטרה התרופתית PVRIG. PVRIG הוא חלבון בקרה חדש של מערכת החיסון

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה