חדשות שוק ההון

נעילה חיובית בת”א; מניות הבנקים בלטו בירוק, פרוטרום רשמה מחזור חריג

ת"א-35 עלה ב-0.91%; ננו דיימנשן מכרה שתי מערכות לצבא ארה"ב, בריינסווי דיווחה על שיא הכנסות, רקח עברה לרווח וחתמה על הסכם עם טבע

מערכת ספונסר 27/08/2018 17:31

א+א-

יום המסחר השני לשבוע האחרון של חודש אוגוסט ננעל במגמה חיובית, על רקע חזרתם שוקי העולם לפעילות לאחר סוף השבוע. בהמשך לעליות השערים הנאות הבוקר בבורסות המזרח הרחוק, גם השווקים באירופה וניו יורק צבועים בשעה זו ירוק, כשברקע הדיווחים על התגבשות הסכם סחר בין ארה"ב למקסיקו. בלונדון לא מתקיים מסחר לרגל חופשת הבנקים.

 

בינתיים אצלנו, עונת הדו"חות המקומית מתקרבת לסיומה. בין החברות שפרסמו הבוקר את תוצאותיהן הכספיות לרבעון השני - אינטרנט זהב, בי קומיוניקיישנס, נטו אחזקות ובריינסוויי.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בכ- מיליארד שקלים, כאשר מניות פרוטרום ולאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה. כמו כן בלטו במחזורים ניכרים טבע בהמשך להערכה כי החברה לא תספיק להגיע לשווקים עם האפיפן הגנרי לילדים לפני תחילת שנת הלימודים, כיל על רקע חתימת חוזי אספקת האשלג להודו בעליית מחיר של 50 דולר לטונה, פועלים וגזית גלוב בעקבות רכישת מרכז מסחרי בסביון ב-116 מ’ ש"ח. מדד הבנקים בלט היום בירוק. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

את העליות במדד ת"א-125 הובילו אלקטרה צריכה וקליל, ואחריהן בירוק דנאל כא שהמשיכה במומנטום החיובי, נאוי, פתאל החזקות וארקו החזקות. מנגד, נטו אחזקות ואלרוב נדל"ן עמדו היום בראש רשימת היורדות לאחר פרסום התוצאות הרבעוניות, ובעקבותיהן דלתא, ישראל קנדה, רמי לוי ומטריקס.

 

באלומות ציינו הבוקר כי "שוק המניות המקומי והשוק הקונצרני רושמים שבועיים מצוינים, על רקע תיקון והשלמת פערים, כאשר המשקיעים מחפשים תשואה עודפת. שוק המניות המקומי מקבל רוח גבית גם מהמניות הדואליות". יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות, מציין כי "האפיק הצמוד נבלם השבוע כאשר האפיק השקלי משיג תשואה עודפת, לאורך כל העקום גם בזכות החולשה של הדולר מול השקל ובעולם בכלל. הצמוד תפקד פחות טוב השבוע, אבל אנחנו ממשיכים להמליץ על אחזקה עודפת בצמודים".

 

לדברי הכלכלן הראשי של מיטב דש, אלכס זבז’ינסקי, "הובלת השווקים בישראל אינה מתיישרת עם ההאטה בפעילות הכלכלית". בית ההשקעות ממליצים בסקירת המאקרו השבועית להוריד מעט את החשיפה למניות בארץ: "שוקי המניות בישראל הציגו את הביצועים הטובים ביותר בעולם בחודש האחרון, וגם מתחילת השנה נמצאים בהובלה".

 

חברת ננו דיימנשן הודיעה היום על מכירת שתי מדפסות תלת ממד לכוחות הביטחון האמריקניים. העסקאות למכירת מדפסת DragonFly Pro נסגרו באמצעות שניים מהמפיצים המובילים של החברה בארה"ב, שבועות ספורים לאחר קבלת אישור ספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות.

 

 רקח תייצר תכשירים רפואיים עבור טבע לתקופה של 10 שנים: נחתם מסמך עקרונות מחייב, לפיו טבע תעביר את ייצורם של מספר תכשירים לחברה בת של רקח, שתספקם לטבע באופן בלעדי. במקביל דיווחה רקח כי עברה לרווח של 2.4 מיליון ש"ח ברבעון השני לעומת הפסד ברבעון המקביל.

 

בגזרת הדוחות, בריינסוויי רשמה צמיחה של 57% בהכנסות לשיא של 3.72 מיליון דולר. החברה מדווחת על צמצום נוסף של כ-45% בהפסד התפעולי ל-1 מיליון דולר ברבעון השני; הרווח הגולמי זינק ב-63% והסתכם ב-3 מיליון דולר.

 

 נקסטקום מדווחת על שיפור בכל הפרמטרים ברבעון השני: צמיחה של 40% בהכנסות ל-80.1 מיליון שקל, הרווח הנקי קפץ ל-2.6 מיליון שקל לעומת 1.2 מיליון ברבעון המקביל אשתקד; זינוק של יותר מ-150% ברווח התפעולי ל-4.7 מ’ שקלים.

 

חברת אדמה מציגה מכירות שיא רבעון שני ברציפות, הרווח הנקי ירד: המכירות ברבעון השנה צמחו בשיעור של 9.2% והסתכמו בשיא של 1,023 מיליון דולר. ירידה ברווח הנקי ל-72 מיליון דולר, משיא של 81 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה