חדשות שוק ההון

ת”א סגרה בעליות נאות; סודהסטרים כיכבה בעקבות רכישת החברה

ת"א-35 עלה ב-1.18% ות"א-125 ב-1.19%; פפסיקו רוכשת את סודהסטרים ב-3.2 מיליארד דולר; תשובה מוכר 60% מדלק תשתיות; ארד טסה על רקע הכנסות שיא

מערכת ספונסר 20/08/2018 17:28

א+א-

יום המסחר השני לשבוע בבורסה בתל אביב ננעל בעליות שערים נאות שהלכו והתחזקו לקראת הסגירה, זאת על רקע עסקת הענק לרכישת חברת סודהסטרים הישראלית על ידי פפסיקו והזינוק במניית טבע. כמו כן נמשכת עונת הדוחות הרבעונית, בין היתר עם התוצאות של יוניטרוניקס, ארד ולודן.

 

בבורסות העולם נפתח שבוע המסחר: בהמשך לנטייה לעליות הבוקר בבורסות המזרח הרחוק, בהובלת זינוק של למעלה מאחוז בשנגחאי ובהונג קונג, שוקי אירופה נסחרים בשעה זו במגמה חיובית, ובניו יורק נרשמת פתיחה מעורבת לשבוע בעקבות הדיווחים על חידוש המגעים בין ארה"ב לסין.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בכ-1.1 מיליארד שקלים, כאשר מניות לאומי מרכזת את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה. כמו כן בלטו במחזורים ניכרים מניות סודהסטרים בתגובה לעסקה לרכישת החברה, טבע, פרוטרום, ישראמקו, דיסקונט ונייס. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

את העליות במדד ת"א-125 הובילה מניית ארד לאחר שהחברה דיווחה על שיא הכנסות ברבעון השני, ואחריה בירוק סודהסטרים, פרטנר, בי-קום, טבע, פמס ודמרי לאחר פרסום הדוחות. מנגד, מניית אנרג’יקס הובילה היום את רשימת היורדות, ובעקבותיה תדיראן, כלכלית ירושלים, מג’יק, מזור ודלק קידוחים.

 

פפסיקו העולמית וסודהסטרים הודיעו היום על חתימת הסכם במסגרתו תרכוש פפסיקו את כל הון המניות של סודהסטרים, במחיר של 144 דולר למניה במזומן. מחיר אשר מייצג פרמיה של 32% על המחיר הממוצע המשוקלל של המניה ב-30 הימים האחרונים. בהמשך לפרסום הדיווח, לבקשת החברה הופסק המסחר במניה בבורסה בתל אביב והוא ייפתח במקביל לפתיחת המסחר בנסדאק.

 

קבוצת דלק מוכרת 60% ממניות החברה הבת דלק תשתיות לפיו שווי של 206 מיליון דולר: נחתם מזכר הבנות למכירת השליטה בחברה לקרן פורטיסימו. דלק תשתיות והצדדים למזכר ההבנות יפעלו לגיוס חוב בשוק ההון ו/או בנקאי בסכום כולל של 80-100 מיליון ש"ח. דלק תשתיות מחזיקה ב-50% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת ההתפלה IDE. מזכר ההבנות משקף לאיי.די.אי שווי של 412 מיליון דולר.

 

במסגרת עונת הדוחות, ארד דיווחה על שיא בהכנסות הרבעוניות, הרווח הנקי עלה ב-27%. ההכנסות ברבעון השני לשנת 2018 גדלו בכ-18.4% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ל-50.6 מיליון דולר. הרווח הנקי ברבעון גדל לכ-5.1 מיליון דולר.

 

 יוניטרוניקס הנמצאת בשליטת קרן פימי מדווחת על תוצאות הרבעון השני 2018: זינוק של 380% מ-0.9 ל-4.3 מ’ ₪ ברווח התפעולי בהשוואה לרבעון המקביל ו-78% לעומת החציון המקביל. גידול של 25% מ-41 ל-51 מ’ ₪ בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל ו-10% לעומת החציון המקביל. מתחילת השנה ועד לפרסום הדו"ח חתמה החברה על ארבעה חוזים להקמת חניונים ומחסן אוטונומיים בהיקף מצטבר של כ-110 מ’ שקל.

 

בכדי לתמוך בהמשך צמיחת תחום הפתרונות האוטומטיים, יוניטרוניקס בוחנת שינוי מבנה כך שתחום הפתרונות האוטומטיים יפוצל לחברה אחות חדשה שתיקרא יוטרון. מהלך הפיצול, במידה שיבוצע, מהווה מהלך אסטרטגי שיאפשר מיקוד טוב יותר במנועי הצמיחה ושיפור הרווחיות של שתי החברות.

 

הרווח הרבעוני של לודן נחתך למרות עלייה של כ-11% בהכנסות: ההכנסות הרבעוניות של החברה צמחו לכ-149 מיליון שקל כתוצאה מגידול מסוים בהיקפי הפעילות בישראל ומהתחזקות האירו מול השקל. בתוך כך, הרווח הנקי ירד ברבעון השני לכ-0.7 מיליון ש"ח לעומת רווח של 2.8 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

 

 אינטרקיור קיבלה את אישור היק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) במשרד הבריאות לשליטה בחוות הקנאביס קנדוק. האישור שהתקבל כעת ממצב את אינטרקיור כחברה הציבורית הראשונה והיחידה עם רישיון פעיל וקבוע. החברה עוסקת כבר היום במכירת קנאביס רפואי ללקוחות, תחת התקינה החדשה והמחמירה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה