מובייק מעמיקה אחיזתה בת”א - תספק אופניים לעובדי וויקס

חברת האופניים השיתופיים הפועלת בישראל באמצעות CAR2GO חתמה על הסכם שת"פ עם וויקס במסגרתו תספק אופניים לעובדי החברה בנמל ת"א ומחוצה לו

מערכת ספונסר 19/08/2018 10:32

א+א-

MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופנים שיתופים חכמים, הפועלת באמצעות חברת הרכב השיתופי CAR2GO מעמיקה אחיזתה בתל אביב: בהמשך לפעילותה באוניברסיטת ת"א, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הטכנולוגיה וויקס, במסגרתו תספק אופניים לנוחיות העובדים במשרדי החברה בנמל תל אביב ומחוצה לו. חברת וויקס מעודדת את עובדי החברה לרכיבה באופניים שיתופיים.

 

לירן גלבוע מנהל פעילות MOBIKE: "אנו ממשיכים להעמיק פעילותנו בת"א בקרב הזירה העסקית הרואה בחשיבות הנסיעה השיתופית באופניים וביתרונותיה הרבים על פני נסיעה ברכב הפרטי. חברת וויקס מייצגת ערכים רבים שלהם אנחנו שותפים. ולכן מבחינתנו זהו מהלך טבעי שמביא את שתי החברות לשיתוף פעולה נמל ת"א הינו מרחב אידיאלי לשימוש באופניים שיתופים עם נגישות מירבית למוקדי העסקים בת"א. כבר לא מדובר בטרנד חולף, עד כה למעלה מ- מ- 30 אלף רשומים לשירות ורבים מהם משתמשים באופנים בקביעות. אנו פועלים להרחבת הפעילות באמצעות שיתופי פעולה נוספים".

 

מערך האופנים השיתופיים של MOBIKE מבוסס על טכנולוגיה חכמה ומתקדמת. האופנים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש. כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים במטרה לשלוט בצי האופנים ועל מנת למנוע מקרי גניבה.

 

השירות מאפשר לנוע בחופשיות במרחב, ללא צורך בהגעה לתחנת הגינה ייעודית בסיום השימוש (non docking), להבדיל ממערך שיתוף אופניים שקיים היום, המחייב את הרוכב להתחיל ולסיים את הרכיבה במקומות מסוימים שאינם בהכרח תואמים לצרכיו.

 

מערך שירות האופנים השיתופים של מובייק, החל במספר רשויות ובמהלך החודשים הקרובים המיזם יושק ברשויות נוספות. החברה ייבאה לישראל עד כה 2500 זוגות אופניים (שאושרו ע"י מכון התקנים), עם צפי שתוך שנה, יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית אלפי זוגות אופניים.

 

כמו כן, מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה תפעל באופן אקטיבי לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים "באזורים חמים" כגון, כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים, פיקים בתקופת תיירות ועוד, כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה.

 

כמה זה יעלה? התשלום בעבור השירות יהיה חינם במהלך תקופת ההרצה, ולאחר מכן כפי הנראה ינוע בין 2-4 ₪ בעבור חצי שעה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה