חדשות שוק ההון

עליות קלות במדדים המובילים בת”א; מדד הבנקים מזנק, טבע ומזור באדום

ת"א-35 עולה ב-0.20% ות"א-125 ב-0.22%; בנק לאומי פרסם היום תוצאות רבעוניות, וכך גם מיטב דש, וואן טכנולוגיות, אינרום בנייה ועוד. אורביט דיווחה על הזמנה נוספת

מערכת ספונסר 14/08/2018 13:04

א+א-

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים בעליות שערים קלות במדדים המובילים, בדומה למגמה החיובית בשעה זו בבורסות אירופה ובחוזים העתידיים בניו יורק, כשברקע המשבר בכלכלת טורקיה. הבוקר נרשמה נעילה מעורבת באסיה, כאשר הניקיי היפני מזנק ב-2.3% לאחר שנפל אתמול, ואילו בהונג קונג ובשנגחאי נרשמו ירידות.

 

המניות הדואליות חזרו הבוקר לאחוזת בית עם פער ארביטרז’ שלילי משוקלל של 0.2% על מדד ת"א 35. מניית טבע שבה עם פער ארביטרז’ שלילי של 2.9%, נייס עם פער שלילי של 1%, ומזור רובוטיקה במינוס 4.5%. מנגד, פריגו חזרה עם ארביטרז’ חיובי של 2% וסודהסטרים בפלוס 1%.

 

בתוך כך עונת הדו"חות המקומית ממשיכה לעמוד במוקד. בין היתר, דיווחו היום בנק לאומי, מיטב דש, וואן טכנולוגיות, ואינרום בנייה.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:05 על כ-415 מיליון שקלים, כאשר מניות לאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה בתגובה לפרסום הדוחות הרבעוניים. כמו כן בולטות במחזורים ניכרים מניות כיל, מליסרון, ישראמקו, והבנקים פועלים ומזרחי טפחות. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

את העליות במדד ת"א-125 מובילה ביוטיים, ואחריה בירוק אודיוקודס, דור אלון שממשיכה לצבור תאוצה לאחר פרסום התוצאות הכספיות, אינרום  ולאומי שדיווחו הבוקר, אלרוב נדל"ן ומטריקס. מנגד, מזור וטבע מובילות את רשימת היורדות בלחץ הארביטרז’ השלילי כאמור, ובעקבותיהן דלק רכב, לייבפרסון, מיטב דש לאחר פרסום הדוחות, ורציו.

 

לקראת נתוני המאקרו שיתפרסמו בישראל ביומיים הקרובים: עפר קליין מהראל פיננסים מצפה מחר למדד של 0.1% ולעלייה באינפלציה ל-1.5%. ביום ה’ מצפים בבית ההשקעות לנתוני צמיחה חלשים ברבעון השני. להערכתם, הרבעונים הבאים צפויים להציג צמיחה באזור ה-3%.

 

במסגרת עונת הדוחות, בנק לאומי דיווח הבוקר על עלייה של 3% ברווח הנקי הרבעוני ל-903 מיליון ש”ח; התשואה להון ירדה ל-11.1%. הכנסות הריבית נטו ברבעון השני של השנה גדלו בשיעור של 11.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הבנק הודיע כי יחלק דיבידנד בסך 361 מיליון שקלים בגין רווחי הרבעון.

 

הרווח הרבעוני של מיטב דש נחתך ב-35% לכ-15 מיליון ש”ח. הקיטון נובע מעליית מדד המחירים לצרכן, שהגדילה את סעיף הוצאות המימון. ההכנסות עלו ברבעון השני ב-2.3% ל-221 מיליון ש"ח. נחתם הסכם קיבוצי ראשון בבית ההשקעות.

 

הרווח הרבעוני לבעלי המניות של אינרום גדל בכ-12% לכ-30 מיליון ש”ח. למרות ההתמתנות המורגשת בשווקי הבנייה והשיפוצים, הכנסות החברה צמחו ברבעון השני בשיעור של כ-5.5% לסך של כ-249.2 מיליון ש"ח. החברה תחלק דיבידנד של 29.7 מיליון ש"ח.

 

 וואן טכנולוגיות רשמה גידול של 11% ברווח הנקי ל-16.6 מ’ ש”ח ברבעון השני. ההכנסות הרבעוניות של החברה עלו בכ-2% לכ-348.3 מיליון שקל. וואן סיימה את המחצית הראשונה לשנת 2018 עם גידול של כ-7% בהכנסות לכ-705.3 מיליון שקל, הרווח עלה ב-6%.

 

שותפות מודיעין מדווחת על ממצאי דו"ח הערכת משאבים מותנים מעודכן לפרויקט בקליפורניה, שבוצע על-ידי מעריך עתודות מוסמך ובלתי תלוי, לפיהם היקף המשאבים בפרויקט Grapevine נאמד ב-12 מיליון חביות נפט.

 

 אורביט קיבלה הזמנה נוספת למערכות תקשורת לוויינית ימית ב-12 מיליון שקל: מפעיל מערכות לוויין גלובלי ביצע הזמנה חוזרת למערכות תקשורת לוויינית לפלטפורמה ימית של אורביט, OceanTRx 7-750, אשר פועלת בתדר C/Ka-band ו-Ku/Ka.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה