חדשות שוק ההון

מגמה שלילית בבורסת ת”א; אלקטרה צריכה ואלקו בולטות באדום

ת"א-35 יורד ב-0.68% ות"א-125 ב-0.64% בעקבות הירידות בעולם; שופרסל, ריט 1, מבני תעשיה, דור אלון ואלקטרה צריכה מרכזות את עניין המשקיעים בתגובה לדוחות הרבעון השני

מערכת ספונסר 13/08/2018 13:20

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים במגמה שלילית בעקבות משבר המטבע בטורקיה ומלחמת הסחר בין סין לארה"ב, זאת בדומה למגמה בשוקי העולם שפותחים היום את שבוע המסחר. בהמשך לירידות החדות של עד כ-2% הבוקר במזרח הרחוק, גם אירופה והחוזים העתידיים בניו יורק צבועים אדום.

 

בינתיים אצלנו, עונת הדו"חות נמשכת במרץ ותעמוד במרכז השבוע. בין החברות שפרסמו היום את תוצאותיהן הכספיות לרבעון השני: שופרסל, ריט 1, מבני תעשיה ואלקטרה צריכה.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:20 על כ-420 מיליון שקלים, כאשר מניית לאומי מרכזת את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריה מזרחי טפחות בצל הדיווחים לפיהם הבנק צפוי להודיע על הפרשת ענק בגין קנס בארה"ב. כמו כן בולטות במחזורים ניכרים מניות נייס, בנק פועלים, אלקטרה צריכה בעקבות פרסום הדוחות, ופרוטרום. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 דור אלון מובילה את העליות במדד ת"א-125 לאחר פרסום התוצאות הכספיות, ואחריה בירוק או.פי.סי אנרגיה, יואל, לוינשטין נכסים, חברה לישראל ואפקון החזקות. מנגד, אלקטרה צריכה צונחת בתגובה לדוחות ומובילה את רשימת היורדות, ובעקבותיה תדיראן הולדינגס, אלקו, שיכון ובינוי בצל חקירתה של שרי אריסון, אופקו והראל השקעות.

 

רוני יונסיאן, מנהל מחקר ני"ע זרים בלאומי שוקי הון, מתייחס היום למצב הכלכלה הטורקית בעקבות ההתפתחויות האחרונות: "עליית המדרגה והכניסה למצב משברי חלה רק בימים האחרונים בהם הלירה הטורקית איבדה שליטה עם היחלשות של יותר מ – 20% בשבוע. היחלשות כזו מזרזת תהליכים והדינמיקה המשברית מובילה לבריחת הון מהמדינה ולמתקפה ספקולטיבית על המטבע. תהליך מואץ כזה יוביל כבר בטווח הזמן הבינוני לגל של פשיטות רגל של חברות וקריסה והלאמות של בנקים טורקיים".

 

טורקיה דוחפת את המשקיעים לחפש הגנה בדולר - כך עולה מהמלצות השקעה שבועיות של הראל פיננסים. כלכלני בית ההשקעות מציינים כי דו"חות כספיים מעולים בארה"ב תומכים בפיזור רחב ברמת המניות והסקטורים ובמגזרים עם מוטי צמיחה עתידית. לדבריהם, השוק הישראלי נהנה מתמחור מעניין; "מזהים מספר סקטורים מעניינים של חברות שמפתחות מוצרים שבעתיד יקבלו משקל גבוה בכלכלה העולמית, כגון סייבר ופינטק".

 

במסגרת עונת הדוחות לרבעון השני, שופרסל דיווחה הבוקר כי רשמה עלייה של 24% ברווח הרבעוני ל-85 מיליון ש”ח. ההכנסות לרבעון השני הסתכמו ב-3.1 מיליארד ש"ח, גידול של כ-5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במחצית השנה נרשם גידול של 5% בהכנסות, והרווח לתקופה עלה ב-13%.

 

לאומי שוקי הון על שופרסל: המניה ממשיכה להיות אטרקטיבית על רקע אופק עסקים חיובי ותמחור נוח. גיל דטנר אומר בהתייחסות ראשונה לדוחות כי "שופרסל פרסמה תוצאות יחסית טובות לרבעון השני, וזאת כאשר לוקחים בחשבון כי הרבעון הושפע לרעה מעונתיות בשל עיתוי החגים. כמו כן, שופרסל פיננסים וניו פארם מעיבים על התוצאות, דבר אשר לא צפוי להימשך".

 

 ריט 1 רשמה גידול דו-ספרתי ב-FFO וב-NOI ומעלה תחזיות ל-2018: ה-NOI לרבעון השני עלה ב-11% ל-74 מיליון ש"ח, ה-FFO הריאלי צמח ב-14% ל-55 מיליון. החברה תחלק דיבידנד בהיקף של כ-27.6 מיליון ש"ח, המשקף תשואת דיבידנד של כ-4.5%.

 

מבני תעשיה מדווחת על גידול ב-FFO וב-NOI במחצית הראשונה של השנה, אך הרווח הנקי ירד. ה-NOI מנכסים זהים עלה במחצית 2018 ב-1.2% ל-181 מיליון ש"ח, ה-FFO צמח ב-18% ל-112 מיליון. מנגד, הרווח ירד ל-149 מיליון ש"ח. החברה הודיעה על העלאת תחזית ה-FFO לשנת 2018.

 

דור אלון הכפילה את הרווח הנקי ל-31 מיליון ש”ח ברבעון השני. הרווח הנקי של החברה במחצית הראשונה של השנה הסתכם לכ- 105 מיליון ש"ח - פי 3 לעומת החציון המקביל אשתקד. החברה ממשיכה בפיתוח מנועי צמיחה בפעילויות האנרגיה והנדל"ן.

 

 סומוטו מסכמת רבעון עם רווח נקי של 1.3 מיליון דולר, ההכנסות עלו ב-14% לכ-13.4 מיליון דולר. החברה מדווחת על עלייה ברווחיות מגזר הפרסום בווידאו ברבעון השני, דיווחה כי החלה בפרסום במסכים חכמים, והכריזה על חלוקת דיבידנד נוסף של כ-9.8 מיליון ש"ח.

 

 די פארם הודיעה על הסכם מחייב נוסף להקמת מרכז הפצה למוצרי קנאביס בבאר שבע: בית מרקחת "הנגב" התחייב לרכוש מוצרי קנאביס רפואי מתוצרת יו.אן.וי בהיקף של עד 150 ק"ג בחודש בעלות של לפחות 14 ש"ח לגרם, ובהיקף שנתי של כ- 24 מיליון ש"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה