חדשות שוק ההון

נעילה חיובית בבורסת ת”א; אל על, טבע וטאואר בלטו לחיוב, בזק ירדה

ת"א 35 עלה ב-0.40% ות"א 125 ב-0.32%; רדהיל דיווחה על הצלחה בניסוי; 3 מזכרי הבנות חדשים לברן באפריקה; אירונאוטיקס תמכור כלי טיס בלתי מאוישים באסיה

מערכת ספונסר 30/07/2018 17:33

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל במגמה חיובית במדדים המובילים, על רקע חידוש המסחר בשוקי העולם. ברקע עונת הדו"חות נמשכת בקצב גבוה, כשהשבוע צפויות לפרסם בין היתר החברות אפל, טסלה וטבע הישראלית. בהמשך לנעילה אדומה הבוקר ברוב שוקי אסיה, המסחר באירופה ובוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת בנטייה לירידות שערים.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בכ-1.1 מיליארד שקלים, כאשר מניות לאומי  ונייס מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות פריגו, פועלים וטבע לקראת פרסום הדוחות. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 אל על הובילה את העליות במדד ת"א-125, ואחריה בירוק טאואר, טבע, כלל ביטוח בעקבות שינוי ארגוני בקבוצה, ומטריקס. מנגד, בי-קום הובילה את רשימת היורדות, ובעקבותיה נפטא, לוינשטין נכסים שהמשיכה במסע דרומה, יואל, ובזק.

 

מחוץ לת"א-125, רדהיל כיכבה לאחר שדיווחה על הצלחה בניסוי, וכך גם ביוליין שהודיעה על הרחבת שיתוף הפעולה האימונו-אונקולוגי עם חברת מרק.

 

סקר החברות לרבעון השני של 2018 מעלה שהמגזר העסקי מוסיף לצמוח בקצב נאה אם כי נמוך מהקצב בשני הרבעונים הקודמים. כך עולה מהממצאים העיקריים מהסקר, שפורסמו היום על ידי בנק ישראל. כמו כן עולה מהנתונים כי מאזן הנטו בסך המגזר העסקי ירד ברבעון השני לרמה שנרשמה ברבעונים השני והשלישי של 2017, והוא מוסיף להיות חיובי ומובהק.

 

הכלכלן הראשי באוצר צופה צמיחה חלשה של 2%-2.5% ברבעון השני. עם זאת, מדובר בתיקון טכני בחלקו, ובניכוי האירועים החד פעמיים, שתרמו לצמיחה ברבעונים הקודמים, קצב הצמיחה בפועל ברבעון השני ינוע בטווח נורמטיבי של 3%-3.5%.

 

בסקירתו השבועית כותב יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות, מהן הסיבות לחששות המשקיעים מפני תיקון בשוק המניות. "כלכלה בארה"ב חזקה, כלכלה גלובלית משתפרת, עונת דוחות טובה ברמה היסטורית. אז למה המשקיעים בכל זאת דואגים?", תוהה חברון, ומציין בין היתר כי "כמויות הכסף שזורמות לקרנות טכנולוגיה עולות על עשרות מיליארדי דולר; חברות ענק שמובילות את השווקים גדולות משווי רוב הכלכלות הצומחות בעולם – לא הגזמנו קצת?".

 

לאומי ממליצים על חשיפה מט”חית משמעותית דרך האפיק המנייתי והקונצרני בחו”ל. כלכלני הבנק מציינים בסקירה שבועית כי קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל.

 

הממונה על הגבלים עסקיים הגיעה היום להסכמה על צו מוסכם עם חברת שופרסל לביטול כל הסדרי הבלעדיות במקרקעין להם שופרסל צד. מהלך זה צפוי להקל על כניסת מתחרים העוסקים בממכר מוצרי מזון (לרבות מאפיות, חנויות לממכר פירות וירקות ומעדניות) לקניונים ומרכזים מסחריים. עוד תשלם שופרסל עיצום כספי מוסכם בגובה של כ-9 מיליון שקלים בגין הפרות של חוק המזון.

 

 ברן חתמה על 3 מזכרי הבנות במדינה באפריקה בהיקף כולל של 355 עד 428 מיליון דולר. המזכרים מיועדים לביצוע פרויקטי תשתית בתחומי המים והפיתוח החקלאי, הכוללים הכנת תכניות אב לפיתוח חקלאי במדינה, וביצוע פרויקטים חקלאים בהיקף של יותר מ-500 אלף דונם.

 

אירונאוטיקס תמכור כלי טיס בלתי מאוישים למדינה באסיה ב-27 מיליון דולר: החברה התקשרה עם גורם ממשל במדינה אסייתית בהסכם למכירת כלי טיס בלתי מאוישים מסוג Dominator לרבות ציוד ושירותים נלווים, לתקופה של 3 שנים.

 

הישג יוצא דופן לרדהיל: הצלחה בניסוי שלב III בתרופה לטיפול במחלת הקרוהן. החברה מציגה תוצאות ראשוניות חיוביות מניסוי שלב III ראשון עם תרופת RHB-104 לטיפול במחלת הקרוהן (ניסוי MAP US). הניסוי עמד בהצלחה ביעדו העיקרי וביעדי משנה עיקריים.

 

ביוליין אר. אקס הודיעה היום על הרחבת שיתוף הפעולה האימונו-אונקולוגי עם חברת מרק (הידועה גם בשם MSD מחוץ לארה"ב וקנדה) לתמיכה בניסוי קליני Phase 2a להערכת הטיפול המשולב של BL-8040 של ביוליין אר. אקס. עם KEYTRUDA®, תרופת ה- anti-PD-1 שמשווקת על ידי מרק, בחולים עם סרטן לבלב גרורתי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה