מגמה חיובית בבורסת ת”א; מניות הבנקים מרכזות עניין, אופקו בירוק

ת"א-35 עולה ב-0.54% ות"א-125 ב-0.49%; המגזר העסקי מוסיף לצמוח בקצב נאה אך נמוך מהרבעונים הקודמים; אירונאוטיקס תמכור כלי טיס בלתי מאוישים למדינה באסיה ב-27 מ’ ד’

מערכת ספונסר 30/07/2018 12:58

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים במגמה חיובית במדדים המובילים, על רקע חידוש המסחר בשוקי העולם. ברקע עונת הדו"חות נמשכת בקצב גבוה, כשהשבוע צפויות לפרסם בין היתר החברות אפל, טסלה וטבע הישראלית. בהמשך לנעילה אדומה הבוקר ברוב שוקי אסיה, המסחר באירופה מתנהל בשעה זו בירידות שערים והחוזים העתידיים בוול סטריט בנטייה לירידות קלות.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד לקראת השעה 13:00 על כ-370 מיליון שקלים, כאשר מניות לאומי  ופועלים מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, בין היתר על רקע עסקת המכירה של לאומי קארד, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות נייס, דיסקונט, ובזק. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 אלקטרה צריכה מובילה את העליות במדד ת"א-125, ואחריה בירוק כלל ביטוח בעקבות שינוי ארגוני בקבוצה, ארד, אלקו, אופקו הלת’ ומטריקס. מנגד, בי-קום מובילה את רשימת היורדות, ובעקבותיה לוינשטין נכסים שממשיכה במסע דרומה, יואל, אקויטל שממשיכה גם היא לאבד גובה, וסאמיט.

 

סקר החברות לרבעון השני של 2018 מראה שהמגזר העסקי מוסיף לצמוח בקצב נאה אם כי נמוך מהקצב בשני הרבעונים הקודמים. כך עולה מהממצאים העיקריים מהסקר, שפורסמו היום על ידי בנק ישראל. כמו כן עולה מהנתונים כי מאזן הנטו בסך המגזר העסקי ירד ברבעון השני לרמה שנרשמה ברבעונים השני והשלישי של 2017, והוא מוסיף להיות חיובי ומובהק.

 

בסקירתו השבועית כותב יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות, מהן הסיבות לחששות המשקיעים מפני תיקון בשוק המניות. "כלכלה בארה"ב חזקה, כלכלה גלובלית משתפרת, עונת דוחות טובה ברמה היסטורית. אז למה המשקיעים בכל זאת דואגים?", תוהה חברון, ומציין בין היתר כי "כמויות הכסף שזורמות לקרנות טכנולוגיה עולות על עשרות מיליארדי דולר; חברות ענק שמובילות את השווקים גדולות משווי רוב הכלכלות הצומחות בעולם – לא הגזמנו קצת?".

 

לאומי ממליצים על חשיפה מט”חית משמעותית דרך האפיק המנייתי והקונצרני בחו”ל. כלכלני הבנק מציינים בסקירה שבועית כי קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל.

 

אירונאוטיקס תמכור כלי טיס בלתי מאוישים למדינה באסיה ב-27 מיליון דולר: החברה התקשרה עם גורם ממשל במדינה אסייתית בהסכם למכירת כלי טיס בלתי מאוישים מסוג Dominator לרבות ציוד ושירותים נלווים, לתקופה של 3 שנים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה