חדשות שוק ההון

מתחזקות העליות בבורסת ת”א; מניות הבנקים, טאואר ודלק בולטות בירוק

ת"א-35 עולה ב-0.92% ות"א-125 ב-0.88%; שיא גיוסים לחברות ההיי-טק הישראליות במחצית 2018; הרווח הרבעוני לבעלי המניות של נכסים ובנין צפוי להסתכם ב-25-40 מיליון ש”ח

מערכת ספונסר 24/07/2018 12:49

א+א-

יום המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים במגמה חיובית שהולכת ומתחזקת על רקע עליות השערים שנרשמות היום בשוקי העולם. בהמשך לעליות הנאות הבוקר במזרח הרחוק בהובלת זינוק של 1.6% בשנגחאי, גם המסכים באירופה צבועים ירוק בוהק בתמיכת מניות הבנקים, והחוזים העתידיים מאותתים על המשך המגמה החיובית בוול סטריט.

 

המניות הדואליות חזרו הבוקר לאחוזת בית עם פער ארביטרז’ חיובי משוקלל בשיעור של 0.1% על מדד ת"א 35. מניית טבע חזרה עם פער ארביטרז’ חיובי של 0.3%, אופקו הלת’ עם פער חיובי של 1.1%, וטאואר שבה בפלוס של 1.4%. מנגד, כיל חזרה עם פער שלילי של 0.9% ואלביט מערכות במינוס 0.8%.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 12:50 על כ- 400 מיליון שקלים, כאשר מניות הבנקים לאומי, פועלים ודיסקונט מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה בעליות, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות דלק קבוצה, טאואר ומזרחי טפחות. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניות ביוטיים מובילה גם היום את העליות במדד ת"א-125, ואחריה בירוק אודיוקודס בעקבות הזמנות של פתרונות החברה, טאואר, דלק קבוצה, אזורים ואופקו. מנגד, מליסרון מובילה את רשימת היורדות ובעקבותיה אלקטרה צריכה שממשיכה לאבד גובה, ארד, דלתא, אשטרום קבוצה וצור. מחוץ לת"א-125, מנועי בית שמש מוסיפה לרכז את עניין המשקיעים לאחר הרחבת הסכם בסך של 53 מיליון דולר.

 

”למרות אופק הדירוג החיובי, מתחילת השנה הלחצים לייסוף השקל פחתו” – כך אומר היום עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים. לדבריו, "זו רק שאלה של זמן עד שחברת הדירוג הגדולה השלישית Fitch תעלה גם היא את אופק דירוג האשראי של ישראל לחיובי".

 

כלכלני לאומי ממליצים על חשיפה מט”חית משמעותית בתיק ההשקעות, באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל. לדברי מערך הייעוץ בהשקעות בבנק, "בכלכלה העולמית, נתוני המאקרו מצביעים על מחזור עסקים חיובי, תוך עליה מתונה בסביבת האינפלציה הגלובלית".

 

חברות ההיי-טק הישראליות גייסו סכום שיא של 3.2 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2018. לפי סקר IVC-ZAG, ברבעון השני של השנה גייסו החברות 1.61 מיליארד דולר, כולל גיוס ענקי של 300 מיליון דולר ע"י חברת Landa Digital Printing.

 

 שיכון ובינוי הודיעה על מכירת זכויותיה באיקאה קריית אתא ברווח לפני מס של 83 עד 88 מיליון ש”ח: חברה בת של שיכון ובינוי נדל"ן התקשרה בעסקה למכירת מלוא זכויותיה בחנות "איקאה" בשטח בנוי של כ- 30 אלף מ"ר וכן שטחי תפעול נלווים.

 

 נכסים ובנין פרסמה היום הערכות לפיהם הרווח הרבעוני לבעלי המניות צפוי להסתכם ב-25-40 מיליון ש”ח. זאת, בהתבסס על נתונים ראשוניים של תוצאות החברה ברבעון השני, אשר הושפעו משערוך של נכסי הנדל"ן להשקעה, לרבות בחברות כלולות נטו, מחד, ומעלייה בהוצאות מימון מאידך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה