חדשות שוק ההון

הטכנולוגיה של אלקטריאון וירלס תיבחן ברכב חשמלי של רנו

במסגרת שיתוף הפעולה הניסויי, תספק חברת רנו רכב חשמלי לאלקטריאון, בו יוטמע הפתרון שנועד להשתלב בטכנולוגיית הכביש החכם אותו מפתחת החברה

מערכת ספונסר 23/07/2018 09:35

א+א-

חברת הסטארט אפ הישראלית, אלקטריאון הנסחרת בבורסה (אלקטריאון וירלס בע"מ), מודיעה היום (ב’) על חתימה על הסכם עם מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסן-מיצובישי , במסגרתו תקבל החברה רכב חשמלי הצפוי לעבור הטמעה לטכנולוגיית הכביש החכם, המאפשרת תנועה באמצעות העברת אנרגיה אלחוטית.

 

כזכור, לאחרונה חתמה אלקטריאון על הסכם שיתוף פעולה עם חברת דן, שבמסגרתו יוקם קו תחבורה ציבורית ראשון מסוגו המונע באמצעות אנרגיה אלחוטית. כעת, עוברת החברה לייעד הבא אותו סימנה לעצמה – הטמעת הפתרון אותו היא מפתחת גם על גבי רכבים פרטיים במטרה לאפשר תחילה לרכבים שיתופיים הנעים בתוך העיר להטען תוך כדי נסיעה ובכך לאפשר זמן פעולה רב מאוד ולהסיר את הצורך בטעינה במהלך היום.

 

הטכנולוגיה המפותחת על ידי החברה מבוססת על תשתית סלילים המוטמנת מתחת לפני השטח של נתיב הנסיעה, וככל שיסתיים פיתוחה בהצלחה תאפשר העברת אנרגיה באופן אלחוטי לכלי הרכב הנעים על הנתיב. העברת האנרגיה האמורה, ככל שתתאפשר, תשמש להנעת כלי הרכב תוך כדי נסיעה. בנוסף, כלי הרכב יצויד בסוללה קטנה כדי לאפשר נסיעה גם בקטעי כביש שאינם כוללים את התשתית של החברה. הסוללה תטען לסירוגין כאשר הרכב יחזור לנסוע על תשתית הסלילים. טעינה אלחוטית מאפשרת שימוש בסוללות קטנות במידה ניכרת או, לחלופין, נסיעה למרחקים ארוכים יותר עם סוללה גדולה יותר.

 

החברה מסיימת בימים אלו לבנות את אתר הניסויים והחלה בייצור ואינטגרציה מערכתית שבסיומה מתכוונת להציג את הטכנולוגיה פרי פיתוחה. בנוסף, חתמה החברה על הסכם עם חברת הייצור הצרפתית האטצ’נסון, שתתכנן ותפתח קוו לייצור המוני עבור תשתית הסלילים אשר מהווה חלק מהמערכת המפותחת על ידי אלקטריאון ואשר תוטמן מתחת לפני השטח של נתיב הנסיעה.

 

במחצית השניה של 2018 החברה מתכננת להדגים ניסויים שהצלחתםתעמיד אותה בשורה הראשונה של החברות הפועלות בתחום בעולם. בניסוי הראשון, החברה תדגים נסיעה של רכב חשמלי ללא בטריה כלל .ותראה כיצד האנרגיה החשמלית עוברת ישירותמין הכביש אל המנוע. בניסוי השני מתכננת החברה להדגים כיצד היא טוענת בטרייה שלרכב חשמלי תוך כדי נסיעה. טכנולוגיה שתאפשר הגדלת טווח לרכבים חשמליים.

 

אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון: "אנו גאים להתחיל בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם מעבדות החדשנות של רנו-ניסן-מיצובישי. טכנולוגיית הכביש החכם, היא השלב הבא באבולוציה של התחבורה הציבורית בעולם ונועדה להוזיל עלויות תפעול, להפסיק לחלוטין את התלות בנפט ודלק, ולהפוך את המרחב הציבורי לנקי וזול יותר. אני בטוח כי שיתוף פעולה זה, כמו שיתופי פעולה נוספים צפוי לשים את ישראל כחלוצה בכל הנוגע לפתרונות תחבורה מבוססי טכנולוגיה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה