חדשות שוק ההון

ת”א סגרה שבוע בירידות קלות; טאואר זינקה, אל על ופריגו בלטו באדום

ת"א-35 ירד ב-0.28% ות"א-125 ב-0.19%; נמשך מצעד החקירות בפרשת השוחד בשיכון ובינוי; אלביט הדמיה עשויה למכור עד 50% מאלביט מדיקל; מזכר הבנות לאפולו פאוור

מערכת ספונסר 19/07/2018 17:29

א+א-

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שערים קלות במדדים המובילים, על רקע המגמה השלילית ברוב שוקי העולם. המניות הדואליות חזרו הבוקר עם פער ארביטרז’ חיובי בשיעור של 0.17% על מדד ת"א 35. מניית טבע שבה עם פער ארביטרז’ חיובי של 0.8%, אופקו הלת’ בפלוס 0.5%, וטאואר עם פער חיובי של 2%. מנגד, פריגו שבה עם פער שלילי של 1.2% ונייס במינוס 0.1%.

 

כאמור, השווקים מתנהלים היום בעיקר בירידות שערים: בהמשך לנעילה אדומה הבוקר בבורסות המזרח הרחוק, בשעה זו נרשמת מגמה שלילית ברוב השווקים באירופה ופתיחה דומה בוול סטריט.

 

מחזור המסחר באחוזת בית היה נמוך למדי והסתכם בכ-800 מיליון שקלים, כאשר מניות טבע ולאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות פרוטרום, פועלים, נייס, וטאואר שבלטה בירוק. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניית טאואר שהמשיכה במומנטום ונהנתה מהארביטרז’ החיובי, הובילה היום את העליות במדד ת"א-125. אחריה בירוק: אזורים, בי-קום, אורמת טכנו, ביוטיים והמלט. מנגד, אל על הובילה את רשימת היורדות ואחריה שיכון ובינוי בצל המשך החקירות של בכירים בחברה, גילת, אקויטל, נפטא ופריגו.

 

מחוץ לת"א-125, אפולו פאוור ריכזה את עניין המשקיעים בתגובה למזכר הבנות לפיתוח ולייצור תעשייתי של היריעות הסולאריות הגמישות שפיתחה החברה. מדיגוס צנחה בעקבות תמחור הנפקה לציבור בארה"ב בהיקף של 10 מיליון דולר.

 

שורת חברות בורסאיות הודיעו היום על הצטרפותן למאבק הקהילה הגאה. טבע, סודהסטרים, סלקום, שופרסל ועוד הכריזו כי יאפשרו לעובדיהן להשתתף בהפגנת המחאה ביום ראשון. חלקן יתרמו עשרות אלפי שקלים לטובת הקהילה ולטובת פונדקאות לעובדיהן.

 

מניית שיכון ובינוי בלטה כאמור באדום לאחר הדיווחים לפיהם עופר קוטלר, רוית ברניב ורוני פאלוך נחקרים במשטרה. לפי הדיווחים, צוות החקירה המשותף לרשות ני"ע ולמשטרה בוחן האם בעלת השליטה בחברה, שרי אריסון, והדירקטורית המקורבת אליה אפרת פלד, המשמשת גם כיו"רית ומנכ"לית "אריסון השקעות", ידעו על מנגנון תשלומי השוחד לכאורה שהפעילה החברה במזרח אפריקה ובדרום אמריקה כדי לזכות במכרזים.

 

אלביט הדמיה נוקטת צעדים לחיזוק מצבה הפיננסי, ובין היתר עשויה למכור עד 50% מאלביט מדיקל טכנולוג’יס. החברה מדווחת על חתימת מזכר הבנות לא מחייב למכירת מניות אלביט מדיקל לקבוצת Exigent. ותוכנית לרכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 70 מיליון ש"ח. כמו כן נבחנת אפשרות לגיוס כספים בהצעה לציבור או בהנפקה פרטית.

 

אפולו פאוור הודיעה היום כי נחתם מזכר הבנות לא מחייב עם אייברי דניסון ישראל, חברה בת של אייברי דניסון העולמית. מזכר ההבנות נועד לקבוע עקרונות לפיתוח ולייצור תעשייתי של היריעות הסולאריות הגמישות שפיתחה אפולו.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה