חדשות שוק ההון

ת”א סגרה שבוע בעליות; אל על זינקה, טאואר ופריגו בלטו באדום

ת"א 25 עלה ב-0.62% ות"א 125 עלה ב-0.59%; אלביט תחל לשווק מל"ט חדש; פורסייט הפכה לבעלת המניות הגדולה ברייל ויז’ן; טוגדר ביטלה הנפקה, בעלי השליטה יזרימו 6 מ’ ש"ח

מערכת ספונסר 12/07/2018 17:40

א+א- 1

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בעליות שערים במדדים המובילים, בדומה למגמה בשוקי העולם: בהמשך לעליות הנאות הבוקר במזרח הרחוק בהובלת זינוק של 2.2% בשנגחאי, גם באירופה ובוול סטריט נרשמות בשעה זו עליות שערים.

 

המניות הדואליות חזרו הבוקר לאחוזת בית עם פער ארביטרז’ שלילי אפסי. מניית כיל שבה עם פער ארביטרז’ שלילי של 0.3%, אלביט מערכות שבה עם פער שלילי של 0.3%, וטאואר עם פער שלילי של 2.2%. מנגד, טבע חזרה עם פער חיובי של 0.8%, פריגו עם פער חיובי של 0.3% ואופקו הלת’ בפלוס של 4.3%.

 

מחזור המסחר באחוזת הסתכם בכ-1 מיליארד שקלים, כאשר מניות לאומי  ונייס מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות פועלים, פריגו, טבע ופרוטרום. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

אופקו הלת’, שנהנתה מהארביטרז’ החיובי כאמור, הובילה את העליות במדד ת"א-125, ואחריה אל על, פרטנר, קרסו, מזור ואשטרום קבוצה. מנגד, טאואר הובילה את רשימת היורדות ובעקבותיה באדום פריגו, ארקו החזקות, סאמיט, ישראל קנדה ודור אלון.

 

מחוץ לת"א-125, מניית די-פארם זינקה בעקבות מזכר הבנות עם חברה הולנדית, ופורסייט ריכזה את עניין המשקיעים לאחר שהחברה הפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר ברייל ויז’ן. טוגדר, שצנחה מוקדם יותר בעקבות ביטול הנפקה, סגרה בעליות נאות בתגובה להודעת בעלי השליטה על הזרמה של עוד 6 מיליון שקלים.

 

כלכלני לאומי העריכו היום כי הגירעון הממשלתי צפוי להסתכם השנה בכ-2.9% תוצר - בדומה ליעד הממשלתי. אנשי אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון של לאומי: "תוואי הריבית נותר מתון, למרות הצמיחה המהירה יחסית של המשק ופער הריבית שנפתח בין ישראל לארה"ב".

 

אלביט מערכות הודיעה הבוקר כי תחל בשיווק בינלאומי של מטוס חדש. החברה משיקה את Hermes 900 StarLiner, מל"ט המסוגל לפעול במרחב טיסה אזרחי לצד מטוסים מאוישים. אספקה ושילוב במרחב הטיסה הלאומי של שוויץ מתוכננות להתבצע בשנת 2019.

 

חברת פורסייט מודיעה היום כי הגדילה את החזקותיה בחברת רייל ויז’ן והפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר בה. פורסייט מימשה כתבי אופציה בסך 2.24 מיליון דולר והגדילה את החזקותיה לכ-35% מהון המניות המונפק והנפרע של רייל ויז’ן, וכ-34% מהון המניות שלה בדילול מלא. רייל ויז’ן מפתחת פתרונות ייחודיים ומערכות מבוססות ראייה ממוחשבת לבטיחות וניהול כלים בתעשיית הרכבות.

 

 די פארם דיווחה כי חברת יו.אן.וי מדיסין הצפויה להתמזג אליה חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברת ג’נטיקס DNA, חברה הולנדית העוסקת במחקר ופיתוח וביעוץ בתחום הגנטיקה של צמח הקנאביס. עיקרי מזכר ההבנות מתייחסים לבחינת שיתוף פעולה רחב הכולל אספקת זנים שונים של קאנביס רפואי, שירותי ייעוץ שיינתנו על ידי ג’נטיקס, שיתופי פעולה בתום המו"פ וכן, בחינת שיתוף פעולה בתחום השיווק וההפצה באירופה ובקנדה של מוצרי קנאביס רפואי, שתייצר יו.אן.וי. כמו כן, הצדדים יפעלו לגיבוש תנאים מסחריים מפורטים של הסכם לפיו ג’נטיקס תרכוש מיו.אן.וי בכל שנה לפחות 20 טון קנאביס רפואי (שמן ותפרחת) במחיר של 4 דולר ארה"ב לגרם ובהיקף פוטנציאלי של כ-250 מיליון ש"ח בשנה, בכפוף לעמידת התוצרת הנמכרת בתנאים הנדרשים לפי דיני מדינת ישראל ודיני קנדה.

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בורסה כל מי שנכנס יוצא בקנס

    הקזינו הקטן גמר בעליה 2% מניות עולות 90%מניות יורדות רוב המניות נמצאות בנמוך השנתי בושה שקוראים לזה עליות כולם בורחים המחזור נמוך ורק הרובוטים עושים מה שרוצים

    שימי 12/07/2018 18:37