חדשות שוק ההון

עליות קלות בבורסת ת”א; אל על מזנקת, פריגו וטאואר באדום

ת"א-35 עולה ב-0.16% ות"א-125 ב-0.08%; אלביט מערכות תחל בשיווק בינלאומי של מל"ט חדש; פורסייט הפכה לבעלת המניות הגדולה ברייל ויז’ן; מזכר הבנות חדש לדי-פארם

מערכת ספונסר 12/07/2018 13:09

א+א-

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים בעליות שערים קלות במדדים המובילים. זאת, בדומה למגמה החיובית בשוקי העולם: בהמשך לעליות הנאות הבוקר במזרח הרחוק בהובלת זינוק של 2.2% בשנגחאי, גם באירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט נרשמות עליות.

 

המניות הדואליות חזרו הבוקר לאחוזת בית עם פער ארביטרז’ שלילי אפסי. מניית כיל שבה עם פער ארביטרז’ שלילי של 0.3%, אלביט מערכות שבה עם פער שלילי של 0.3%, וטאואר עם פער שלילי של 2.2%. מנגד, טבע חזרה עם פער חיובי של 0.8%, פריגו עם פער חיובי של 0.3% ואופקו הלת’ בפלוס של 4.3%.

 

מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 13:10 על למעלה מ-400 מיליון שקלים, כאשר מניות הבנקים פועלים ולאומי מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, ואחריהן בהיקפי המסחר מניות נייס, פריגו, קנון וטבע. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 ביוטיים מובילה את העליות במדד ת"א-125, ואחריה אופקו שנהנית מהארביטרז’ החיובי כאמור, אל על, לוינשטין נכסים, אורמת טכנו וישראל קנדה. מנגד, בי-קום מובילה את רשימת היורדות ובעקבותיה באדום נייר חדרה, פריגו, לייבפרסון, ארקו החזקות וטאואר.

 

מחוץ לת"א-125, מניית די-פארם מזנקת בעקבות מזכר הבנות עם חברה הולנדית, ופורסייט מרכזת את עניין המשקיעים לאחר שהחברה הפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר ברייל ויז’ן.

 

כלכלני לאומי העריכו היום כי הגירעון הממשלתי צפוי להסתכם השנה בכ-2.9% תוצר - בדומה ליעד הממשלתי. אנשי אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון של לאומי: "תוואי הריבית נותר מתון, למרות הצמיחה המהירה יחסית של המשק ופער הריבית שנפתח בין ישראל לארה"ב".

 

אלביט מערכות הודיעה הבוקר כי תחל בשיווק בינלאומי של מטוס חדש. החברה משיקה את Hermes 900 StarLiner, מל"ט המסוגל לפעול במרחב טיסה אזרחי לצד מטוסים מאוישים. אספקה ושילוב במרחב הטיסה הלאומי של שוויץ מתוכננות להתבצע בשנת 2019.

 

חברת פורסייט מודיעה היום כי הגדילה את החזקותיה בחברת רייל ויז’ן והפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר בה. פורסייט מימשה כתבי אופציה בסך 2.24 מיליון דולר והגדילה את החזקותיה לכ-35% מהון המניות המונפק והנפרע של רייל ויז’ן, וכ-34% מהון המניות שלה בדילול מלא. רייל ויז’ן מפתחת פתרונות ייחודיים ומערכות מבוססות ראייה ממוחשבת לבטיחות וניהול כלים בתעשיית הרכבות.

 

 די פארם דיווחה כי חברת יו.אן.וי מדיסין הצפויה להתמזג אליה חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברת ג’נטיקס DNA, חברה הולנדית העוסקת במחקר ופיתוח וביעוץ בתחום הגנטיקה של צמח הקנאביס. עיקרי מזכר ההבנות מתייחסים לבחינת שיתוף פעולה רחב הכולל אספקת זנים שונים של קאנביס רפואי, שירותי ייעוץ שיינתנו על ידי ג’נטיקס, שיתופי פעולה בתום המו"פ וכן, בחינת שיתוף פעולה בתחום השיווק וההפצה באירופה ובקנדה של מוצרי קנאביס רפואי, שתייצר יו.אן.וי. כמו כן, הצדדים יפעלו לגיבוש תנאים מסחריים מפורטים של הסכם לפיו ג’נטיקס תרכוש מיו.אן.וי בכל שנה לפחות 20 טון קנאביס רפואי (שמן ותפרחת) במחיר של 4 דולר ארה"ב לגרם ובהיקף פוטנציאלי של כ-250 מיליון ש"ח בשנה, בכפוף לעמידת התוצרת הנמכרת בתנאים הנדרשים לפי דיני מדינת ישראל ודיני קנדה.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה