הבורסה בת”א סגרה את היום בירידות שערים ביחד עם הירידות בעולם

החששות מפני התגברות מלחמת הסחר העולמית גורמים לירידות השערים. אל על צללה, קדימהסטם עלתה. מדד ת"א 35 ירד ב-0.31% ומדד ת"א 125 ב-0.36%

מערכת ספונסר 02/07/2018 17:31

א+א-

המסחר בבורסה בת"א נסגר בירידות שערים במקביל לירידות השערים בבורסות בעולם. החששות מפני התגברות מלחמת הסחר העולמית גורמים לירידות השערים. אסיה סגרה באדום, אירופה נסחרת בירידות וניו יורק צבועה באדום. אצלנו הובילו את הירידות מניות הביטוח והנדל"ן.

 

הדולר התחזק היום ב-0.3% והוא נסחר ברמה של 3.66 ₪. אמיר כהנוביץ’ הכלכלן הראשי של אקסלנס כותב בסקירתו כי השקל נחלש יחד עם קבוצת מטבעות מפוקפקים של מדינות מתפתחות נגועות. להערכתו, השפעה שלילית של מלחמת הסחר באה לידי ביטוי בעיקר במדינות המתעוררות, אך גם שם קשה לבודד אותה מיתר המחלות

את המחזורים בבורסה בת"א מובילים הבנקים. לאומי ביציבות והפועלים בירידות שערים ודיסקונט גם הוא ביציבות. טבע נסחרת אף היא במחזור גדול ובירידות שערים. נייס, נסחרת במחזור גדול ביציבות. ופרוטרום בעליה. מחזור המסחר הכולל בבורסה מסתכם בכ-1.1 מיליארד ₪.

 

במדד 125 בולטת בירידות מניית אל על ואחריה יורדת מניית הפניקס לאחר שנודע כי בוטל הסכם המכירה לחברה סינית שמחזיקה כבר היום יותר מ-4% מהחברה ובשוק מעריכים כי עכשיו היא תמכור את אחזקותיה. עוד יורדות מניות מליסרון וקב’ עזריאלי על רקע הידיעות כי האינטרנט פוגע במכירות בקניונים. סוגרות את רשימת חמשת היורדות הגדולות מניות מגדיל הים התיכן וביג. מחוץ למדדים המובילים רושמות ירידות מניות פלאזה סנטרס ווונטיז.

 

בקרב המניות העולות במדד ת"א 125 ניתן לציין את לייבפרסון, פלסאון תעשיות, רציו יהש שקיבלה הזדמנות נוספת ברישיון רועי ביחד עם הזדמנות ישראלית, בתנאי שתעדכן את ההסכמים שלה לביצוע הקידוח. דלק רכב, דור אלון, אטראו שוקי הון ומניית שלאג. מחוץ למדד 125 בולטות לחיוב מניות מידאס שמכרה לריט 1 חלק מאחזקותיה במתחם שרונה ומניית קדימהסטם שקיבלה מענק מחקר באוסטרליה.

 

כאמור, החששות מהתגברות מלחמת הסחר העולמית מכבידות על המסחר בבורסות. במהלך היום יוצאות הצהרות מהמדינות השונות – ארה"ב, סין, השוק המשותף - שכולן מדברות על הכבדה במכסים ובתנאי הסחר. אייל שני סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון כותב הבוקר כי "מלחמת הסחר ממשיכה להיות בכותרות. השבוע ייכנסו לתוקף צווי המכסים שהטיל טראמפ על סין בגובה של כ- 38 מיליארד דולר, ולדעתנו תגיע תגובה סינית שעלולה לחמם עוד יותר את הגזרה.

 

הבורסה סיכמה את חודש יוני ומצאה עלייה במחזורי המסחר באופציות על מט"ח על רקע התחזקות הדולר והאירו ביחס לשקל. באופציות על האירו נרשם ב-13 ביוני מחזור של 65,380 יחידות – הגבוה ביותר מאז השקתן. הציבור ממשיך למכור קרנות נאמנות ותעודות סל על מדדי מניות מקומיים ובינלאומיים, ורוכש קרנות המשקיעות בחו"ל.

 

הראל פיננסים מפרסמים סקירה על השווקים בעולם והם ממשיכים להמליץ להגדיל חשיפה לאג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים ובמח"מ עד שנתיים כתחליף לאג"ח מדינה. ממשיכים גם להמליץ לנצל את הריבית הגבוהה על יתרות דולריות והמשך ציפיות להעלאות ריבית נוספות בקרוב ולהיחשף לקרנות כספיות דולריות. באפיק המנייתי, הם ממשיכים להמליץ על פיזור רחב ולא התמקדות רק במניות אמריקאיות. שווקים כמו ישראל ואירופה נמצאים בתמחור מעניין.

 

קומפיוג’ן הודיעה היום כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) הסיר את העיכוב (clinical hold) על בקשת החברה לתחילת ניסויים קליניים (IND) עבורCOM701 , נוגדן תרפויטי ראשון מסוגו לאימונותרפיה בסרטן, המוכוון למטרה התרופתית PVRIG, בחולים עם גידולים מוצקים בשלב מתקדם ועדכן את החברה כי היא יכולה להתחיל בניסוי הקליני.

 

קדימהסטם קיבלה אישור מממשלת אוסטרליה ומרשות החדשנות במשרד הכלכלה בישראל, לקבלת מענק מחקר משותף במסגרת תכנית דו-לאומית, לבחינת ופיתוח שילוב הטכנולוגיה של החברה לטיפול בסוכרת, יחד עם מכשור רפואי ייעודי שפותח ע"י Australian Foundation for Diabetes Research האוסטרלית. תקציב הפרויקט שאושר לחברה הינו של כמיליון ₪ לשנה למשך 3 שנים וקדימהסטם תקבל 50% ממנו.

 

הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה אישר להזדמנות ישראלית ולרציו את הארכת תוקף רישיון רועי וזאת בתנאי שתעדכן את תוכנית העבודה שלהם. הממונה הודיע כי הוא מאריך את תוקף הרישיון עד ליום 14.9.18 וזאת כאמור בכפוף לשינוי תכנית העבודה ברישיון.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה