חדשות שוק ההון

מגמה חיובית עם מחזור דליל בבורסת ת”א; אל על ואלקו בירוק

ת"א-35 ות"א-125 עולים ב-0.38%; החל השלב האחרון בהנחת הצנרת של לוויתן; סימני פטרוליום משמעותיים בקידוח נוסף של מודיעין; סייפ-טי קיבלה הזמנות ב-1.5 מ’ ש"ח

מערכת ספונסר 01/07/2018 13:00

א+א- 1

יום המסחר הראשון לשבוע ולחודש יולי בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים במגמה חיובית, בעקבות עליות השערים שנרשמו בבורסות בעולם ובניו יורק ביום שישי. מניות הארביטרז’ חזרו מסוף השבוע בפער חיובי של 0.4%. כל מניות הארביטרז’ במדד ת"א 35 שבו חיוביות, רובן מעל לאחוז, מלבד טאואר  ופריגו שחזרו בפער שלילי. מניות טבע ואופקו בלטו בפער חיובי של יותר מ-2%. העליות בסוף השבוע בבורסות בעולם באו על רקע הסכם פליטים שנחתם בין חברות השוק האירופאי המשותף, והודעת סין כי תסיר חלק מהמגבלות על השקעות זרות במגוון של תעשיות החל בבנקאות וכלה בחקלאות.

 

מחזור המסחר באחוזת בית קטן כמידי יום ראשון ועומד בשעה 13:00 על כ-230 מיליון שקלים, כאשר מניית דלתא מרכזת את המחזור הגדול ביותר בבורסה בעליות, ואחריה בהיקפי המחזורים מניות לאומי וטבע, פרוטרום שהודיעה על ביטול עסקה לרכישת חברה ארגנטינאית בשל המצב הכלכלי במדינה, פועלים, ואלביט מערכות. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

מניות שיכון ובינוי ודלתא מובילות את העליות במדד ת"א-125. כמו כן בולטות בעליות אלקו בעקבות המלצה של לאומי שוקי הון, אופקו, אל על ואפקון החזקות. מנגד, איסתא, שלאג ומג’יק עומדות היום בראש טבלת היורדות, ובעקבותיהן באדום נובה, בזן וישראל קנדה.

 

מחוץ לת"א-125, מודיעין מזנקת בתגובה לדיווח על סימני פטרוליום משמעותיים בקידוח נוסף בקליפורניה, וסייפ-טי מרכזת את עניין המשקיעים בעקבות קבלת הזמנות בכ-1.5 מיליון ש"ח בישראל ובפיליפינים.

 

קופות הגמל הניבו תשואה חיובית של כ-0.6% במחצית הראשונה של 2018 - כך לפי תחזית ביצועי קופות הגמל שערכו מיטב דש. קופות הגמל הכלליות השיגו תשואה שלילית של כ-0.2% בחודש יוני, כתוצאה מהירידות שנרשמו בשוקי המניות והאג"ח הממשלתי בארץ.

 

 לידר שוקי הון מעריכים היום כי מתרבים הסיכונים הגלובליים לשנת 2019. כלכלני בית ההשקעות בסקירת מאקרו שבועית: הסלמה במלחמת הסחר עלולה למתן את הסחר העולמי, את ההשקעות ואת הצריכה. לדבריהם, האג"ח הישראלי ימשיך להגיב למגמת ההיחלשות בשקל.

 

 במיטב דש ממליצים לשמור על חשיפה מנייתית במשקל בינוני ומטה תוך מתן משקל עודף לשוק האמריקאי, בפרט מניות סקטורי הצמיחה של החברות שעיקר פעילותן בתוך ארה"ב. כך עולה מסקירת מאקרו ושווקים שבועית של אלכס זבז’ינסקי, כלכלן ראשי בבית ההשקעות. כמו כן מעלים במיטב דש את תחזית האינפלציה ל -12 החודשים הבאים ל-0.9%, ומעריכים שהסיכוי לעליית ריבית מתמשכת בישראל די נמוך.

 

הגז מלוויתן יחל לזרום בסוף 2019: החלה הנחת חלקה האחרון של הצנרת הימית. הספינה הייעודית "אודסיאה" החלה בהנחת חלקה האחרון של הצנרת הימית לגז טבעי בפרוייקט לוויתן. עד כה הושלמו כ-54% מעבודות הפרויקט.

 

סייפ-טי קיבלה הזמנות מישראל ומהפיליפינים בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל. ההזמנות שהתקבלו מישראל, בהיקף של 730 אלף שקל, הינן לרכישת מוצרי ה-SDE וה-SDA של החברה. בנוסף, קיבלה החברה 3 הזמנות נוספות מהפיליפינים בהיקף כולל של כ-730 אלף שקל.

 

שותפות מודיעין מדווחת על סימני פטרוליום משמעותיים בקידוח נוסף בקליפורניה: מפעילת הקידוח STENDERUP 55X-28 בפרויקט MOUNTAIN הגיעה למסקנה שקיימים סימני פטרוליום משמעותיים בקידוח, ובעקבות כך המליצה לשותפים על ביצוע מבחני הפקה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    דליל זה לא מילה פשוט המצב גרוע מאו

    מאוד אין כניסה של כסף בכלל עצוב
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    limor74 01/07/2018 13:05