חדשות שוק ההון

תל אביב מתנהלת בירידות בהובלת מניות הגז; מבני תעשיה מרכזת עניין

ת"א-35 יורדת ב-0.44% ות"א-125 ב-0.50%. הבורסה סיכמה את המחצית הראשונה של 2018 עם גל הנפקות חברות חדשות. במחצית הראשונה שמרה המערכת הפיננסית המקומית על יציבות

מערכת ספונסר 27/06/2018 12:30

א+א- 2

הבורסה המקומית מתנהלת בירידות בשעה זו בהובלת מניות האנרגיה. המסחר מושפע בין היתר ממניית מבני תעשייה, אשר מרכזת עניין לאחר שאתמול נודע כי דירקטוריון כלכלית ירושלים יפנה לחברה בהצעה למיזוג. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125.

 

מניית דלק קבוצה מובילה את המחזורים בירידה, ובעקבותיה לאומי שיורדת, טבע שעולה, ודלק קידוחים, פועלים וישראמקו יהש שיורדות. מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:30 על כ-281 מיליון ש"ח.

 

מניית אופקו הלת מובילה היום את העליות בת"א-125, ואחריה אייאיאס, טבע שהודיעה על זכייתה בפרס קלאוס טשירה לחדשנות במשאבי אנוש, המלט, טאואר וקליל. מנגד, מניית רציו יהש עומדת היום בראש טבלת הירידות, ואחריה יורדות גם דלק קידוחים, תמר פטרוליום, ישראמקו יהש, דלק קבוצה וכן נפטא. מחוץ לת"א-125, מניית מדיגוס מרכזת את עניין המשקיעים על רקע דיווחה כי תייצר עם חברה מארה”ב מכשור זעיר-פולשני לשוק האורתופדי.

 

הבורסה סיכמה את המחצית הראשונה של 2018 עם גל הנפקות חברות חדשות; תשע חברות מניות ועשר חברות אג"ח חדשות. מגמה מעורבת במדדי המניות המובילים; מדד ת"א-35 עלה בכ-1%, בהמשך לעלייה של 3% בכל 2017.

 

בנק ישראל: במחצית הראשונה של 2018 המשיכה המערכת הפיננסית המקומית לשמור על יציבות. לפי ההערכות עלתה ההסתברות לזעזוע כלכלי או גיאו-פוליטי שמקורו בחו"ל, אשר עלול להשפיע לרעה על הפעילות הריאלית והפיננסית במשק.

 

סייברביט של אלביט מערכות ערכה תרגיל ישראלי-גרמני ראשון להיערכות מוסדות פיננסיים להתמודדות עם איומי סייבר. בתרגיל, שנערך לאורך חמישה ימים במטה סייברביט, ברעננה, השתתפו מומחי אבטחת מידע מבנקים מובילים בגרמניה ובישראל.

 

Neon של כלל ביוטכנו השלימה תמחור הנפקה ראשונית בהיקף 100 מיליון דולר בנאסד”ק מניותיה של Neon צפויות להיסחר החל מהיום. עם השלמת ההנפקה צפויה החברה להחזיק בכ-4% מהונה של Neon.

 

כאמור, מדיגוס הודיעה כי תייצר עם חברה מארה”ב מכשור זעיר-פולשני לשוק האורתופדי. החברה חתמה על הסכם עם A.M. Surgical Inc. לפיתוח וייצור של מערכת הכוללת מצלמת וידאו, תאורה ומבנה מכני מורכב המיועדת להליכים אנדוסקופיים. היקף הפרויקט 780 אלף דולר.

 

מנהל החטיבה הפיננסית מנכ”ל חברת האחזקות של מגדל ביטוח הודיע על סיום תפקידו, ויחליפו דורון ספיר; על מועד סיום כהונת ערן צ’רנינסקי בתפקידיו הנוספים בקבוצה תינתן הודעה נפרדת.

 

טבע זכתה בפרס קלאוס טשירה לחדשנות במשאבי אנוש והוענק לה פרס בשיעור 10,000 יורו, אותו היא תרמה לקרן END. מהחברה נמסר: "יחד אנו יכולים לעזור לשים סוף למחלות זיהומיות ולשפר את חייהם של מיליארדים".

 

גלובל כנפיים דיווחה על הסכם למכירת 3 מטוסים יחד עם הסכמי החכרה תמורת כ-59 מיליון דולר. כתוצאה מהמכירה, ככל ותושלם, צפויה החברה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח הון כולל בסך של כ- 4 מיליון דולר.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אולי לא כצעקתה? |52|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mvk 27/06/2018 13:02

 2. 2
  והדאקס קצת מתקן למעלה..|35|מבלבל

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אקוש 27/06/2018 12:41