אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות הוענק הבוקר לראשונה

בקטגוריית עסקים גדולים זכו המצפה התת ימי והילטון ת"א. בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים זכו יקב טוליפ, מאפיית אורבר וחברת שמן מרוקאי

מערכת ספונסר 22/05/2018 12:12

א+א-

אות שר הכלכלה והתעשייה למעסיקים אנשים עם מוגבלות, הוענק הבוקר. באירוע שהתקיים בהרצליה, הוענקו 6 אותות למעסיקים והמעסיקות, במעמד שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ראש העיר הרצליה, משה פדלון, סגנית ראש העיר, מאיה כץ ואורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל.

 

על מנת לעודד את שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, החליט שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, על הענקת אותות הוקרה למעסיקים ומעסיקות, אשר מעסיקים אנשים עם מוגבלות בצורה מקצועית, הוגנת ומכבדת ומציעים אופק תעסוקתי וסביבה תומכת המשלבת בין עובדים עם מוגבלות וכאלה שאינם.

 

החל מסוף 2014, חייב כל ארגון המונה למעלה מ-100 עובדים, להעסיק אנשים עם מוגבלות בהיקף של 3%, אך לא כל הארגונים ממשו יעד זה עד כה. בנוסף, קיימים עסקים המונים פחות מ-100 עובדים וגם בהם שיעור העסקה של אנשים עם מוגבלות נמוך.

 

אות שר הכלכלה ניתן השנה, לראשונה, למעסיקים אשר פעלו לקדם העסקת אנשים עם מוגבלות כאשר האות חולק למעסיקים ע"פ מספר קטגוריות בשני תחומים: תעשייה, מסחר ושירותים, ואות הוקרה מיוחד למעסיק עבור הפעלת פרויקט תעסוקה ייחודי לאנשים עם מוגבלות.

 

בראש הוועדה עמד נחום איצקוביץ’, מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה, ולשעבר, מנכ"ל משרד הרווחה. לצדו השתתפו בוועדה נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברהמי טורם, מנהלת המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, דפנה מאור, הסוכנות לעסקים קטנים והבינויים, איגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים, משרד הכלכלה ונציג ציבור.

 

אות הוקרה מיוחד ניתן לחברת אקומיוניטי במשגב.אות למעסיקים בתחום התעשייה בעסקים זעירים, קטנים והבינוניים – ניתן לחברות מאפיית אורבר ויקב טוליפ, ולחברת שמן מרוקאי ישראלי כעסק גדול.אות למעסיקים בתחום מסחר ושירותים לעסקים זעירים, קטנים והבינוניים ניתן למצפה התת ימי, ולעסק גדול בתחום זה – להילטון תל אביב.

 

מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה, נחום איצקוביץ’: "אני רואה חשיבות רבה בשילובם של אנשים עם מוגבלות בעולם התעסוקה. מסלול הסיוע, הניתן באמצעות הרשות להשקעות, יגדיל את היקף התעסוקה של אנשים עם מוגבלות וייתן מענה מקצועי לקליטת עוד עובדים איכותיים במעגל העבודה. אות שר הכלכלה יתמרץ מעסיקים נוספים ויאיר את היעד החשוב הזה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה