בשמים וקוסמטיקה היו הלהיטים לקראת ראש השנה

ניתוח ענפי של היקפי הצריכה בחודש ספטמבר 2017, המנתח את הצריכה בישראל לקראת החגים, מראה על עלייה מרשימה של 31.23% בגובה העסקה בענף הקוסמטיקה

מערכת ספונסר 28/09/2017 12:35

א+א-

ניתוח ענפי של היקפי הצריכה בחודש ספטמבר 2017, המנתח את היקפי הצריכה של הישראלים לקראת החגים, מראה על עלייה מרשימה של 31.23% בגובה העסקה הממוצעת בענף הקוסמטיקה בהשוואה לתקופה המקבילה שלפני החג. "מהנתונים עולה כי בשמים וקוסמטיקה רוכשים בארץ. הפרסומות הרבות ומבצעי הבישום משפיעים על הצרכן ואנו רואים את ההשפעה הניכרת בעליה בגובה העסקה הממוצעת (31.23%) בהשוואה לאשתקד" כך הסביר שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים.

 

"הנתונים מעידים על התנהגות הצרכן הישראלי לקראת החגים, הרכישות מתרכזות לרכישת מתנות, כלים לבית ואוכל. אם במהלך החופש הגדול ראינו שהרבה ישראלים נפשו בחו"ל וסביר שריכזו שם את מרבית קניותיהם, בתקופה שלפני החגים הישראלים רוכשים בחנויות בארץ מגוון רחב של מתנות לחגים, ביגוד, מזון וקוסמטיקה. ניתן לראות שגם גובה הצ’ק הממוצע עלה ב- 5% לעומת אותה תקופה בשנת 2016, הדבר מצביע על כך שהציבור מבצע עסקאות גבוהות יותר, ומשתמש בתשלום בשיקים כאשראי מעבר למסגרת שיש לציבור בבנקים ובחברות כרטיסי האשראי, מסכם שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים.

 

עלייה נוספת בסכום העסקאות המבוצעות בצ’קים (11.71%) ובסכום העסקה הממוצעת (4.61%) נרשמה בענף הסופרמרקטים בהשוואה לאותה תקופה שנה שעברה וגם בהשוואה לחודשי החופש הגדול שם דווקא הייתה ירידה בקניות בסופרמרקטים. השנה בוצעו יותר רכישות בסופרמרקטים וסכום הקניה היה גבוה יותר בהשוואה לשנה שעברה, וכן הצרכנים מעדיפים לרכז את הקניות לקראת החגים ברשתות.

 

"ככל שסכום העסקה גבוה יותר כך הצרכן מעוניין להשתמש בצ’קים המהווים אשראי נוסף למשקי הבית מעבר למסגרת שיש להם בבנקים ובחברות כרטיסי האשראי" מוסיף פרמינגר.

 

עוד נרשמו עליות בענפי כלי הבית (3.46%), כלי מיטה (5.48%) וביגוד והנעלה (1.67%) בשנת 2017 בהשוואה לשנת 2016 – לקראת החגים חלה עליה משמעותית בענפים המצוינים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מחידוש ואבזור הבית ואשר חלקן הגדול של הרכישות מיועדות למתנות לחג.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה