בני ברק: תוקם שכונה של 2,000 דירות למגזר החרדי

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית של רשות מקרקעי ישראל להקמת שכונת מגורים חדשה לחרדים במקום אזור המיועד לתעסוקה

מערכת ספונסר 13/07/2017 11:09

א+א- 1

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית של רשות מקרקעי ישראל להקמת שכונת מגורים חדשה של כ-2,000 יח"ד בבני ברק במקום אזור המיועד לתעסוקה. המטרה: להגדיל את היצע הדיור למגזר החרדי.

 

היזם יהודה הרציג אמר בתגובה: "טוב עשתה העירייה בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, שהסבו שטח משמעותי שהיה מיועד לתעסוקה, למגורים. זה האיזון הנכון". היזם חיים מאירוביץ’: "עצתי: לקחת את תוכנית התמא 38 הקיימת בלאו הכי ולהנגיש אותה כהלכה לצרכים של בני ברק".

 

יהודה הרציג, מבעלי קבוצת "הרציג נדל"ן": "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה! כבן למשפחת יזמים חרדית הבונה מזה שני דורות בבני ברק, פעלנו מאז ומתמיד שלא ניתן להמשיך עם המצב האבסורדי שלפיו האוכלוסייה בעיר גדלה בטור הנדסי(!) מחד גיסא, ומאידך גיסא אין כמעט בנייה בכלל.

 

"אני רואה קשר הדוק בין העובדה שבני ברק זכתה בשנים האחרונות באחד מאזורי התעסוקה המובילים בישראל, קריית ה-BBC, מה שהוציא את העירייה מהגירעון העצום בו הייתה ובכך שבמקביל נעשתה פעולה משמעותית לקידום אלפי יחידות דיור נוספות. טוב עשתה העירייה בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, שהסבו שטח משמעותי שהיה מיועד לתעסוקה, למגורים. זה האיזון הנכון!".

 

חיים מאירוביץ’, חבר הנהלת איגוד קבלני רמת גן, גבעתיים ובני ברק: "כמי שפועל תחת שני כובעים, גם חבר הנהלת הקבלנים וגם יזם הפועל באיזור, אני אמנם מברך על ההחלטה, אולם כלל לא די בכך: על מנת לפתור את מצוקת הדיור הנוראה בבני ברק, שומה על הממשלה, בשיתוף עם העירייה, לקדם לאלתר תוכנית התחדשות עירונית מקיפה בבני ברק. נכון. אין הדבר פשוט כלל ועיקר וקיימת גם בעיה חמורה של תשתיות, כבישים וחניות וגם בעיית זכויות בנייה בכלל, אולם שומה על מקבלי ההחלטות לאמץ פתרונות יצירתיים, שלא יפגעו במרקם הייחודי של העיר, אולם יעניקו פיתרון דיור מיטבי. עצתי: לקחת את תוכנית התמא 38 הקיימת בלאו הכי ולהנגיש אותה כהלכה לצרכים של בני ברק".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בבני ברק היה ישוב יהודי פורח אחרי החורבן, והרבה יהודים קבורים שם

    יוחנן בן זכאי 13/07/2017 14:16