בעקבות שילוב מערכות מובילאיי: שיפור ניכר בנתוני הבטיחות בצי הרכב של קב’ שלמה

מבדיקות ראשונות שערכה החברה לכ-44 אלף כלי רכב, מתוכם כ-20% עם מערכות מובילאיי, ניתן להצביע על שיפור בתוצאות האקטואריות מאז שילוב המערכות

מערכת ספונסר 10/07/2017 09:52

א+א- 1

קבוצת שלמה מודיעה כי תצייד עד סוף שנת 2017 למעלה מ-30 אלף מהרכבים שברשותה במערכות הבטיחות המסייעות במניעת תאונות דרכים של חברת מובילאיי. כבר בשנת 2015 החלה החברה לצייד את צי המכוניות שלה במערכות המתקדמות, כאשר כיום כ-15 אלף כלי רכב כבר עברו הטמעה.

 

מבדיקות ראשונות שערכה החברה לכמות ממוצעת של כ-44 אלף כלי רכב, מתוכם כ-20% עם מערכות מובילאיי, ניתן להצביע על שיפור בתוצאות האקטואריות מאז שילוב מערכות אלה: ירידה של כ-20% בכמות התאונות בהן ברכב הפוגע הותקנה מערכת מובילאיי, זאת לעומת רכבים בהם לא מותקנת המערכת, עבורם לא חל שינוי בכמות התאונות. בנוסף, נעשתה בדיקה גם אל מול מספר לקוחות גדולים של החברה, אשר בצי שברשותם רכבים בחלקם עם המערכת ובחלקם ללא, ונמצא כי סך ההוצאה של אותן חברות בגין תאונות ירדה בכ-20% בממוצע – כאשר סך כל העלות הנחסכת יכולה להגיע לכדי מיליוני שקלים בשנה.

 

מערכות הבטיחות של מובילאיי מסייעות למניעת תאונות דרכים ומאפשרות לנהג להתמודד עם מצבי הסחת דעת וכן מספקות התראות התנגשות. מחקרים רבים שנערכו בעולם מעידים על השפעתם של מערכות אלה על צמצום תאונות הדרכים ויצרניות רכב רבות כבר אימצו טכנולוגיה זו.

 

לדברי שי טרייבר, משנה למנכ"ל חטיבת הליסינג של קבוצת שלמה, "קבוצת שלמה, כחברת הרכב הגדולה בישראל המעניקה שירותי רכב לעשרות אלפי בתי אב, רואה את הבטיחות בדרכים כערך ראשון במעלה. ההחלטה לצייד את צי רכבי החברה, המיועדים לשרת את לקוחותינו, נובעת מתוך ההבנה שקיים צורך קריטי בהגברת בטיחות הנסיעה על מנת לסייע במניעת תאונות דרכים בישראל.

 

"ב-2015 זיהינו את מובילאיי ככלי שיכול להציל חיי אדם, כלי שהמדינה אפשרה לנו להטמיע כמעט ללא עלות. התוצאות המשמעותיות שראינו בשנתיים האחרונות הביאו אותנו להחלטה של התקנת המערכת באופן כמעט גורף לכל כלי הרכב בתחומי הליסינג התפעולי, השכרת הרכב והליסינג הפרטי – ואף נבחן את האפשרות של התקנת המערכת ברכבים מיד שנייה בעתיד", הוסיף טרייבר.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    התקנתי מובילאיי לפני חצי שנה ועכשיו אני מתקין לבן ולסת שלי

    מערכת מדהימה. וכל אלו שמתעצבנים מהצפצופים, אם תתחילו לאותת ותשמרו מרחק, המערכת לא תתריע לכם. קיצר, רק נהגים גרועים מתלוננים שזה מצפצף להם כל הזמן.

    יאיר 16/07/2017 15:04