מיקרוסופט חתמה על הסכם לרכישת קלאודין הישראלית; אלרון תרוויח 6 מיליון ד’

נחתם הסכם סופי לרכישת החברה המסייעת לארגונים ולספקי שירות מנוהלים לייעל השקעות בשירותי ענן; אר.די.סי, חברה בת של אלרון, מחזיקה ב-34% מהון המניות של קלאודין

מערכת ספונסר 29/06/2017 16:41

א+א- 2

מיקרוסופט חתמה על הסכם סופי לרכישת ’קלאודין’, חברה חדשנית המסייעת לארגונים ולספקי שירות מנוהלים לייעל את השקעותיהם בשירותי ענן. בעת שלקוחות מגדילים את השימוש בענן במספר רב של פרויקטים, הדבר מציב אתגר להשיג שקיפות ולהבין את העלויות עבור פרויקטים קיימים כדי לייעל את ההשקעות הללו ולתכנן את השימוש בעתיד. ללקוחות ענן חשובה מאוד גישה וחשיפה מפורטת לצריכת ענן ה- Azure שלהם, לעלות ולביצועים וזאת במטרה להישאר במסגרת התקציב ולהבטיח הצלחה עסקית.

 

רכישה זו נעשית בהתאם למחוייבותה של מיקרוסופט להעצים את לקוחותיה עם הכלים הדרושים להם כדי לנהל ולשלוט באימוץ הענן שלהם ולממש את היתרונות האסטרטגיים של ענן גלובלי, מהימן - Intelligent Cloud. ’קלאודין’ מעניקה ללקוחות ארגוניים כלים לזהות, למדוד ולנתח את הצריכה ולאפשר תחזית לשימוש בענן בעתיד.

 

כשותפה של מיקרוסופט, ’קלאודין’ תמכה בניהול עלויות עבור Microsoft Azure ועננים ציבוריים אחרים, ועזרה ללקוחות לשפר בהתמדה את יעילות הענן שלהם. לקוחות ’קלאודין’ הצליחו לייעל את השימוש בשירותי הענן שלהם ואת העלויות באמצעות ניטור אוטומטי, אנליטיקה והקצאת עלויות. להמחשה, אחד מלקוחות Fortune 500 בארה"ב שעבד עם ’קלאודין’, הניב תשואה של 286% ביחס ליעילות בענן, והדגים את יכולתה של ’קלאודין’ לסייע ללקוחות להאיץ את אימוץ הענן שלהם.

 

יכולות ’קלאודין’ ישולבו בפורטפוליו המוצרים של מיקרוסופט, אשר מציע ללקוחות את הפתרונות המקיפים ביותר בתחום הענן בהיבטי ניהול ענן, Security ו -Governance. אנו שמחים לצרף את צוות ’קלאודין’ והטכנולוגיה שלהם למיקרוסופט. אני בטוח שנראה את השפעת החברה ותרומתה להמשך הסיוע ללקוחותינו ולשותפינו להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם עם Azure. השלמת העסקה כפופה לאישור רגולטורי.

 

כ- 34% (בדילול מלא) מהון המניות של קלאודין מוחזק על-ידי אר די סי – רפא"ל חברה לפיתוח בע"מ ("אר די סי"), חברה בת (50.1%) של אלרון. קלאודין מפתחת ומשווקת תוכנת Software as a service (SaaS) המאפשרת ניהול של שירותי הענן בארגון.

 

בהתאם להסכם המחייב, ככל שתושלם העסקה, תקבל אר די סי מתוך התמורה בעסקה סך של כ-17 מיליון דולר בכפוף להתאמות מסוימות (מתוכו סך של כ-1.8 מיליון דולר יופקד בנאמנות לתקופה של 18 חודשים, בעיקר על מנת להבטיח התחייבויות שיפוי מסוימות של המוכרים בעסקה כלפי הרוכשת).

 

 אלרון צפויה לרשום רווח נקי אשר מוערך בשלב זה בסך של כ-6 מיליון דולר, המייצג את חלקה ברווח הנקי המוערך אשר צפוי להירשם על ידי אר די סי.

 

בהתאם להסכם המחייב הרוכשת זכאית לשיפויים מסוימים מהמוכרים בקשר עם העסקה, כנהוג בעסקאות מסוג זה. השלמת העסקה כפופה, בין היתר, לתנאי סגירה (קלוזינג) מקובלים וכן לקבלת אישורים רגולטוריים מסוימים ואישורים אחרים מצדדים שלישיים.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כל כך הרבה כסף מוזרמים לחברות בנות ותוצאות אפ

    בנו 30/06/2017 12:24

  2. 2
    זה הכל מה שמקבלת אלרון כל כך הרבה רעש

    בנו 30/06/2017 12:16